Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kim sahip çıkacak

<B>GALATASARAY </B>Bayan Basketbol Takımı, dün Fenerbahçe'ye 64-49 yenilerek tarihinde ilk defa küme düştü. 100'üncü yıl kutlamalarına hazırlanan sarı kırmızılı kulüp, futbol takımıyla şampiyonluğu kovalarken, ilk fireyi bayan basketbolunda verdi.

Özhan Canaydın, göreve geldiği günden bu yana canıyla, kanıyla kulübü sağlıklı bir yapıya kavuşturmak istedi. Arama-tarama konferansları yaptı. Ancak, sarı kırmızılı kulübün 100 milyon doları bulan borçları, onun sadece futbola yönelmesine sebep oldu. Kulübün ikinci ana branşı olan basketbola nedense, Galatasaraylı işadamları sahip çıkmadı.

2007 yılında 100'üncü yılını kutlayacak olan Fenerbahçe, tüm branşlarına gereken yatırımları bugünden yapıyor. Sarı lacivertliler Celal Aras gibi önemli bir sponsoru basketbol şubesine mali destek olarak alırken, maalesef Galatasaray bunu yapamadı.

Bence Galatasaray'ın futbol dışında düştüğü branşlarının içler acısı durumu kesinlikle Özhan Canaydın'ın ayıbı değil. Galatasaray tarihine baktığımızda, Faruk Süren'in yönetim dışında iken basketbolda kız ve erkek takımlarında nasıl başarı yakaladığı ortada. İleriki günlerde erkek takımı da bayan takımıyla aynı kaderi yaşayabilir. Sarı kırmızılı camiada şu anda bunu anlayacak hiç kimse yok.

Bu duruma bir son verilmeli

Dünkü maçta en üzücü durum da Galatasaraylı bayanların Fenerbahçe maçını kazanma gayretlerinin dışında, kulaklarının Burhaniye Belediyesi-BOTAŞ maçının neticesinde olmasıydı. Yani koca Galatasaray'ın kaderi başkasına kalmıştı. Ancak o da gerçekleşmedi ve Burhaniye Belediyesi, BOTAŞ'ı yendi, sarı kırmızılılar da küme düştü. Bundan sonra yapılacak tek şey var. O da basketbol takımına sahip çıkılması. Bakalım, göreceğiz. Hangi Galatasaraylı işadamı bu duruma bir son verecek?
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI