Gündem Haberleri

  Kim, ne tavır sergiledi?

  Hürriyet Haber
  14.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu'nun dünkü olağanüstü toplantısında her parti tutumunu ortaya koyarken, CHP tavırsız kalmayı yeğledi. Meclis'te dün partiler şu tavır içinde oldular:

  FP'DE TEK FİRE KUTAN

  FP, Meclis toplantısında çoğunluğun sağlanmasına katkı yapan tek parti oldu. FP tam kadro Genel Kurul'da hazır bulunurken, tek firesi, bu işe başından beri sıcak bakmayan, ancak eski lideri Necmettin Erbakan'a direnemeyen Genel Başkan Recai Kutan oldu. Dün sabah İstanbul'a giden Kutan, toplantı saatinde Ankara'ya dönmesine rağmen Meclis'teki odasında oturmayı tercih etti.

  DYP SEÇİM İÇİN DİRENDİ

  DYP, olağanüstü toplantı için imza veren küskünler hariç, büyük çoğunlukla toplantıya katıldı. DYP Lideri Tansu Çiller ise Genel Kurul'da yoktu.

  ANAP YETMEDİ

  ANAP, imzacı milletvekillerinin dışında, az bir fireyle grup bütünlüğünü sağladı. ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz da kritik oylamalar sırasında Genel Kurul'a gelerek, grubunun başında yerini aldı.

  DSP'DE KÜSKÜN YOK

  DSP grubu, Genel Kurul’daki bütün oylamalarda aynı yönde oy kullanan tek parti oldu.

  CHP VARLA YOK ARASI

  CHP, oturumda grup olarak tavır koymayan tek parti oldu. İmzacı ların yanı sıra bazıları da Genel Kurul'da çoğunluğun sağlanmasına katkı yaptılar. İmzacı olmamalarına rağmen Veli Aksoy, Önder Kırlı, Ercan Karakaş, Yüksel Aksu, tatil kararının kaldırılması yönünde oy kullandı. BBP, DTP, DEPAR, tatil kararının kaldırılması yönünde oy verdi. MHP ise seçimden yana tavır koyarak tatil kararının kaldırılmasına karşı çıktı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı