Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kim gelirse gelsin önemli değil"

Erkek Milli Basketbol Takım antrenörü Nihat İziç, karşılaşmada agresif oynadıklarını ve iyi savunma yaptıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
17. Akdeniz Oyunları'ndaki ikinci maçında Mısır'ı 86-66 yenen İziç, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, oyuncularının çok iyi mücadele ettiğini belirterek, "İyi savunma yaptık, çok agresif oynadık. 16 top kaybı biraz fazla ama agresif oyunda bu da normal" diye konuştu.

Yarı finali garantilediklerini, gruptaki son maçlarında Makedonya karşısında da galibiyet için oynayacaklarını vurgulayan Nihat İziç, "Yarı finaldeki rakibimizi düşünmüyoruz. Maç maç bakıyoruz. Şimdi önce Makedonya'yı yenmeye çalışacağız. Sonra kim gelirse gelsin önemli değil. Zaten şampiyon olmak istiyorsak herkesi yenmemiz lazım. Bu takım şampiyon olacak güçte" şeklinde konuştu.

Milli oyuncu Barış Ermiş ise iyi bir takıma karşı oynadıklarını kaydederek, "Maçın başında istediğimiz tempoyu yakalayamadık. Ancak özellikle ikinci yarının ortasına doğru istediğimiz oyunu oynadık ve farklı galip geldik. Ülkemize altın madalya getirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler