« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Killian'dan Korkmaz'a teşekkür mektubu

Erzurum'un ev sahipliği yaptığı 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın ardından, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Başkanı George Killian ve Genel Sekreter Eric Saintrond, organizasyon komitesine ve Genel Koordinatör Bekir Korkmaz'a mektup yazarak teşekkür etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2011 UNIVERSIADE Genel Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, FISU Başkanı Killian ve Genel Sekreteri Saintrond'un Erzurum'da 27 Ocak-6 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleşen organizasyonun FISU tarihinde gerçekleştirilen en başarılı organizasyon olduğunu belirtti.

FISU Başkanı Killian, teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verdi:
“Sevgili Bekir, Erzurum'da 25. Üniversiteler Kış Oyunları'nı çok mükemmel ve başarılı bir şekilde yönetip ev sahipliği yaptığınız için seni ve tüm ekibini kutlarım. Çabalarınızla düzenlenen Kış Oyunları, gelecek yıllarda da FISU ailesinin kalbinde yaşayacaktır. Oyunlar 10 üzerinden 9 aldı. Bundan daha iyisi olamazdı. Erzurum ve Türkiye'den ayrılan katılımcıların hepsi oyunlardan son derece memnundu. Unutamayacakları bir organizasyon oldu. Şahsen, sizlerle ve dostlarla Erzurum'da geçirdiğim 20 günden çok keyif aldım. Türk gençliği sizin çabalarınızla gelecek yıllarda kış sporlarında güç kazanacaktır. Umarım gelecekte yollarımız bir kez daha kesişir.”

FISU Genel Sekteri Saintrond da teşekkür mektubunda, Erzurum'un 25. Üniversiteler Kış Oyunları'na başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptığını belirterek, şunları kaydetti:
“Sizin liderliğinizde Oyunların bu versiyonu ile yüksek standartlardaki spor tesislerinden ve olağanüstü Oyunlar Köyünden faydalanma imkanı bulan katılımcı ülke ve kişi sayısı bir rekora ulaştı. Ayrıca organizasyon, ülkenin en önemli politika otoritelerinin katılımı eşliğinde mükemmel bir açılış töreniyle başladı. 2011 Üniversiteler Kış Oyunları, Türkiye'de düzenlenen ve yüksek seviye sporcuları Erzurum'a getiren ilk çok sporlu uluslararası kış organizasyonu olduğu için kesinlikle unutulmayacaklar arasında yerini alacaktır. Yepyeni tesisleriyle, şehrin gelecekte başka uluslararası kış organizasyonlarına da ev sahipliği yapma fırsatına sahip olacağından şüphemiz yok.”

Bunları da Beğenebilirsiniz