« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kilit maçımız Gaziantep

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şimşekler, galibiyeti ligde kalma garantisi olarak görüyor

Genel Menajer Akpınar, bu maçı kazandıkları takdirde 28 puana ulaşacaklarını belirterek, ‘‘Kazanırsak, Türkiye Kupası'ndaki yarı final maçımıza daha iyi konsantre olma şansı da yakalarız’’ dedi.

Çifte önemi var

Antalyaspor Genel Menajeri Erdal Akpınar, yarın Gaziantep ile oynayacakları maçın, kırmızı beyazlı takımın lig ve kupadaki kaderini belirleyecek önem taşıdığını söyledi. Bu maçı kazandıkları takdirde ligin 19'uncu haftasında 28 puana ulaşacaklarına dikkat çeken Akpınar, ‘‘Matematiksel olarak ligde kalmayı büyük ölçüde garantiler ve 16 Şubat'taki Türkiye Kupası yarı final maçına daha iyi konsantre olma şansı yakalamış oluruz’’ dedi.

Kupa için avans

Akpınar, şöyle devam etti: ‘‘Şu anda puanı 30'un altında olan bütün takımlar matematiksel olarak ligde kalmayı garantilemenin hesabını yapıyor. Bu 12 takım arasında biz de varız. Yarın G.Antep'i yenersek ulaşacağımız 28 puan bizim ligde kalma garantimiz olacak. Yani bu maçta alacağımız galibiyet, bizi ligde rahatlatan bir avans olacak ve böylece bütün dikkatimizi UEFA kapısını aralamaya çalıştığımız Türkiye Kupası'na çevirebiliriz’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler