« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kilit adam Perez

F.Bahçe Teknik Direktörü, "PSV’nin en önemli oyuncusu Perez. Onu durdurursak istediğimizi alırız. Ayrıca, kaleci Gomes’in elle yaptığı degajlar ile Farfan, Lazovic ve Koevermans’a dikkat etmeliyiz" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Arthur Zico, yarın karşılaşacakları PSV Eindhoven’ın güçlü ve zayıf yönlerini belirledi. Hollanda ekibinin kendi evinde kolay kolay yenilmediğine dikkat çeken Zico, rakibin kilit oyuncusunun Kenneth Perez olduğunu ifade etti. Brezilyalı çalıştırıcı, bu futbolcuyu durdurmaları halinde Eindhoven’dan iyi bir sonuçla döneceklerini dile getirdi. Rakiplerinin çok hareketli bir oyun tarzına sahip olduğunu belirten Zico, PSV’nin özelliklerini şöyle sıraladı:

Bol pas ve hareket

"PSV genç ve çok koşan bir takım. Bol pas yaparak ve sürekli hareket ederek rakibi şaşırtıyorlar. Brezilyalı kalecileri Gomes, mevkisinde dünyanın en iyilerinden biri. İyi kaleci olmasının yanı sıra eliyle yaptığı degajlarla ileri uçtaki arkadaşlarına adrese teslim toplar atıyor. Kullandığımız duran toplarda rakibin forvetlerini gözden kaçırmamalı ve top Gomes’e geldikten sonra en çabuk şekilde defansa dönmeliyiz. Eğer bunu yapamazsak Gomes’in eliyle yapacağı bir degaj sonrasında kalemizde tehlike yaşayabiliriz.

PSV’nin en zayıf yönü savunması... Chelsea’ye giden Alex’in boşluğunu dolduramadılar. Karşılarına iyi pres yapan bir takım çıkınca geriden top çıkarmakta güçlük çekiyorlar. Orta alanın en önemli ismi Kenneth Perez. Forvet arkası oynayan ve duran topları kullanan bu futbolcu olağanüstü işler yapıyor. Top tekniği ve fizik gücü mükemmel. Bana göre bu maçın kilit adamı Perez olacak. Onu durdurabilirsek bu maçtan istediğimizi alırız.

Perez iyi şut atıyor

Ayrıca, Kenet Perez çok koşuyor ve iyi şut atıyor. PSV’nin forvet hattındaki en tehlikeli isimleri ise Farfan ve Lazovic. Her ikisi de şu an çok formda. Farfan son derece akıllı ve teknik. Lazoviç de hareketli ve süratli. Yine forvet hattında yer alan Koevermans da son vuruşlarda çok etkili."


Öte yandan Fenerbahçe, kritik PSVEindhoven karşılaşması için bu sabah Hollanda’ya gidecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz