KİLİS HABERLERİ

Kilis'te, eğitim protokolü

DHA
25.04.2017 - 10:32Son Güncelleme :
DHA

Songül ALTIAYLIK/KİLİS, (DHA)- KİLİS 7 Aralık Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Protokol, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Suriyeli sığınmacıların dil öğrenimleri ve kültürel uyumlarını sağlamak amacıyla “Yabancılara Türkçe Öğretimi” alanında istihdam edilen yaklaşık 200 eğitmenin uzmanlaşması için eğitim programlarını içerdiği bildirildi.
Kilis 7 Aralık Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve Milli Eğitim Bakanlığı adına İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz’ün imzaladığı protokolde, kültürel ve bilimsel alanlarda işbirliğinin sağlanması kararlaştırıldı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Kilis'te, eğitim protokolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilis'te, eğitim protokolü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı