KİLİS HABERLERİ

Kilis'te askerlere ev yemekleri

DHA
28.04.2017 - 15:35Son Güncelleme :
DHA

Reşit ÇELEBİOĞLU/ KİLİS, (DHA)- KİLİS'te, belediye tarafından başlatılan 'Yaşlılara Sıcak Yemek' projesi kapsamında El Bab’taki askerlere de ev yemekleri ikram ediliyor.
Kilis Belediyesi Meslek Edindirme Merkezlerinde görevli kadınlar, hayatın tüm yükünü çekmiş olan yaşlıların kapılarını çalarak, onlara ev yemekleri ikram ediyor. Bu hizmetten duyulan memnuniyetten yola çıkılarak Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’ nın talimatı ile El Bab’ta görev yapan askerlere de haftanın belirli günleri ev yemekleri ulaştırılmaya başlandı. 5- 6 çeşitten oluşan menülerde çorbadan içli köfteye, dolmadan tatlılara kadar tüm yemekler önce konaklarda hazırlanıp daha sonrada sınır bölgelerine doğru yola çıkıyor.
Kilis Belediye Başkanı Kara, düzenli yemek ikramı ve daha nice sosyal faaliyetleri ve projelerinin insanlara umut ve farklı belediyelere de örnek olduğunu belirterek, “Büyüklerimiz için ‘Sıcak yemekler gülen yüzler’ sloganıyla yola çıktık. Bu doğrultuda sınır güvenliğimizi korumak için ilimizde bulunan askerlerimiz de neden bu projeden faydalanmasın ki dedik ve haftanın belirli günlerinde belediyemiz bünyesinde bulunan 5 meslek edindirme merkezimizde hazırlanan bu yemekleri göndermeye başladık. Bu çalışmalarımız gücümüz yettiği kadar devam edecektir" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Kilis'te askerlere ev yemekleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilis'te askerlere ev yemekleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı