"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Kilisedeki çeşme

Rumuz: Burcu

Ben küçükken, annemle birlikte cumartesi günleri gittiğimiz bir kilise vardı. O kiliseyle ilgili ürkütücü bir rüya gördüm.
Rüyamda oraya yalnız gidiyorum. Bol saçaklı iki mum alıyorum. Daha fazla almak isteyince, oradaki adam “mum kalmadı” diyor ve yakmam için küçük ağaçlar veriyor.
Kilisede, içinde kutsal su olan mağaradan geçilerek gidilen bir çeşme var, oraya gidiyorum. Ayakkabılarımı çıkarıp suyun içinde yürüyorum. Kana kana o kutsal sudan içiyorum.

Yorum
Rüyanızda ön plana çıkan kutsal mekanlar ve semboller, son dönemde yaşadığınız sorunlu veya ruhen arınma duygusu yaratabilecek olaylara ve bu olayların üstesinden gelebilmek için yardım arayışına girdiğinize dikkat çekiyor.
Burada ilginç olan, rüya kutsal mekanda içilen kutsal su ile sonlanmış olmasına rağmen, sizin rüyayı ‘ürkütücü’ olarak nitelendirmeniz.
Bu noktada kendinize bazı sorular sormanız, rüyanızı ve bilinçaltı tetiklemelerinizi daha iyi anlamanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI