Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kilis’e güneyden füze kuzeyden soru yağıyor

  Gülseven ÖZKAN
  26 Nisan 2016 - 21:42Son Güncelleme : 26 Nisan 2016 - 21:43

  Son haftalarda Suriye’den atılan füzelerin hedefi olan sınıra 10 kilometre mesafedeki 130 bin nüfuslu Kilis’te, hayatını kaybedenlerin sayısının artmasıyla veliler de bugün ve yarın yapılacak TEOG sınavları nedeniyle çocukları için ciddi tedirginlik yaşıyor.

  Tam 31 bin 800 öğrencinin yanı sıra 20 bin Suriyeli öğrencinin de bulunduğu, 162 eğitim kurumunun olduğu ilde bazı velilerin yaşanan olaylar nedeniyle okulların tatil olması ve gerekli önlemlerin alınması için il milli eğitim müdürlüğüne dilekçe verdiği öğrenildi. Kilis Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili şu bilgileri verdi:

  PSİKOLOJİK DESTEK

  “Gerekli önlemler için Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakanlık düzeyinde görüşmeler devam ediyor. Füzeler güneyden geldiği için sınıfları kuzeye bakan yerlere aldık, sınıfları birleştiriyoruz. Alt katlarda derslerin olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Üst katları boşaltıyoruz. Teneffüslerin kısa olmasını sağlıyoruz. Travma geçiren öğrenci, öğretmen ve idarecilere psikolojik destek verilmesini sağlamaya yönelik adımlar atıyoruz. TEOG’a 2 bin 276 öğrencimiz katılacak. Alt katlarda, kuzeye bakan güvenli sınıflarda onları sınava alacağız. TEOG’da sınav salonlarının kuzeye bakan sınıflarda olması için okul müdürlerine de uyarıda bulunduk.” 

  Etiketler: KİLİS , ROKET , EĞİTİM
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı