Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kilis’e 5 roketatar mermisi düştü: Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgede

  DHA-AA
  13 Nisan 2016 - 09:27Son Güncelleme : 13 Nisan 2016 - 12:55

  Kilis kent merkezine bu sabah Suriye tarafından atılan 5 roketatar mermisi düştü. Saat 09.10’da düşen mermilerin boş araziye isabet ettiği belirtilirken, ölen veya yaralanan olmadığı bildirildi. Patlama paniğe yol açarken, bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bu arada Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, art arda roketli saldırıların yaşandığı bölgede inceleme yapmak üzere Kilis'e geldi.

  Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Kilis kent merkezine bu sabah Suriye tarafından atılan beş roket mermisinin boş araziye düştüğünü ve kimsenin
  yaralanmadığını belirtirken, güvenlik kaynakları Türk Silahlı Kuvvetleri'nin roketin atıldığı bölgeye karşılık verdiğini bildirdi.
  Reuters'a bilgi veren Kara, "Mermiler boş araziye düştü" diyerek herhangi bir yaralı olmadığını belirtti. Güvenlik kaynakları ise Suriye tarafından atılan roket mermileri sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri'nin karşılık verdiğini belirtti. TSK angajman kuralları gereğince Suriye tarafından gelen
  saldırılara aynı şekilde karşılık veriyor.  GENELKURMAY BAŞKANI VE MİT MÜSTEŞARI KİLİS'TE

  Öte yandan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, art arda roketli saldırıların yaşandığı bölgede inceleme yapmak üzere Kilis'e geldi. Bakan Yılmaz, Orgeneral Akar, MİT Müsteşarı Fidan ve beraberindeki generaller ile MİT yetkilileri, birlikte Skorsky helikopterlerle Kilis'e geldi. Havadan sınır hattını inceleyen Akar ve Fidan, bölgedeki askeri birlikleri de inceledi.

  Kilis’e 5 roketatar mermisi düştü: Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgede

  Ardından Valiliğe Geçen Bakan Yılmaz, Orgeneral Akar, Fidan ve beraberindeki heyeti, Kilis Valisi Süleyman Tapsız ile Vali yardımcıları karşıladı. 

  DÜN İKİ KİŞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

  Kilis'e dün ve önceki gün de roket isabet etmişti. Dün IŞİD terör örgütü üyelerinin Suriye tarafından ateşlediği 2 roket mermisi kent merkezine düşmüş, olayda 2 kişi yaşamını yitirirken, 6 kişi de yaralanmıştı. Yaralıların Kilis Devlet Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor.

  Önceki gün de yine Suriye tarafından atılan 5 Katyuşa roketatar mermisi Kilis'e düşmüştü. Roketlerden 2'si yerleşim alanlarının bulunduğu bölgeye isabet ederken, patlama nedeniyle 1'i ağır 12 kişi yaralanmıştı.  Kilis’e 5 roketatar mermisi düştü: Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgede
  Kilis’e 5 roketatar mermisi düştü: Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgede

  Kilis’e 5 roketatar mermisi düştü: Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı bölgede  Etiketler: Kilis , Roket , Suriye
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı