KİLİS HABERLERİ

Kilis’te İnşaatı Yarım Kalan Bina Korkutuyor

IHA
31.10.2015 - 11:08Son Güncelleme :

KİLİS'TE, UCUBE OLARAK DURAN BİNANIN YIKILMASI İSTENDİ

IHA

Kilis’te, 1980’li yıllarda yapımına başlandığı tahmin edilen ve inşaatı yıllardır yarım kalan bina, yıkılma tehlikesi nedeniyle çevredeki insanları korkutuyor.
Kilis’in Cumhuriyet Caddesi’nde pasajların bulunduğu alandaki vatandaşlar, inşaatı yarım kalan binanın çökme tehlikesi bulunduğunu belirterek inşaatın yıkılmasını istedi. 1980’li yıllarda inşaatına başlandığı tahmin edilen binada yıllardır çalışma yapılmadığını belirten vatandaşlar, olumsuz hava koşullarının da etkisiyle binanın yıkılma endişesini yaşadıklarını kaydetti. Kilis’in en işlek caddesi olan Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan bu yapı kentin görüntüsünü bozduğunu ifade eden vatandaşlar, "Değişen ve gelişen Kilis’in görünümünü bozan kentin en işlek caddesindeki bu binanın yıkılması gerekiyor. Bu binanın yıkılma tehlikesi var. Bu yönde raporlar da var. Kilis’e günde çok sayıda yerli ve yabancı turist geliyor. Bu çirkin görüntü kentimize yakışmıyor. Tehlike saçan bu binanın sahipleri tarafından yıkılmasını istiyoruz. Biran önce bu çirkin görüntünün ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Kilis’in alışveriş yapılan bir tek caddesi var. Bu bina kentin görünümünü bozuyor" diye tepkisini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Kilis’te İnşaatı Yarım Kalan Bina Korkutuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 11 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilis’te İnşaatı Yarım Kalan Bina Korkutuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı