KİLİS HABERLERİ

Kilis’te Duvara Yazılan Yazılar Tepki Topluyor

IHA
31.10.2015 - 11:58Son Güncelleme :

KİLİS'TE, DUVARA YAZILAN YAZILAR VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR

IHA

Kilis’te, binaların duvarlarına sprey ve boyalarla yazılan yazılar, vatandaşın tepkisini çekiyor.
Kilis kent merkezinde evlerin, iş yerlerinin duvarlarına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından sprey boyalarla yazı yazılmasına çevre sakinleri tepki gösteriyor. Vtandaşlar, başta tarihi binalar olmak üzere bir çok bina ve duvara gelişi güzel yazılan yazıların kötü görüntüye neden olduğunu ifade etti. Yazıları yazanların tespit edilmesini isteyen vatandaşlar, “Ev ve işyeri sahipleri bu durumdan rahatsız. Evlerinin duvarlarına yazılan bu yazılardan şikayetçiyiz. Bu yazıları temizlemek için artı masraf yapmak zorunda kalıyoruz” diye konuştu.
Vatandaşlar, tarihi eserlerin de aşk, sevgi ve siyasi gibi çeşitli mesajlar içeren yazılar ile kirletildiğini de sözlerine eklediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Kilis’te Duvara Yazılan Yazılar Tepki Topluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilis’te Duvara Yazılan Yazılar Tepki Topluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı