KİLİS HABERLERİ

Kilis Belediyesi’nden 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı

IHA
01.10.2015 - 14:16Son Güncelleme :

KİLİS BELEDİYESİ TARAFINDAN 3 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI

IHA

Kilis Belediyesi tarafından kentte bulunan okullarda okuyan öğrencilere 3 bin paket kırtasiye yardımı yapıldı.
Kilis Belediyesi tarafından öğrencilere yıl boyunca kullanacakları kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Kırtasiye malzemesi alan öğrencilerin bir hayli mutlu oldukları gözlendi. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Türkiye’nin kalkınmasının, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasının da öğretmenlerin çabaları ile olacağı inanı ile eğitime ve öğretime katkıda bulunduklarını ifade etti. Başkan Hasan Kara, “Belediye Başkanlığı olarak çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla kırtasiye yardımı yapıyoruz. Yine aynı şekilde okullarımızın tamiratı ve çevre düzenlemelerini yaparak tertemiz ortamlarda çocuklarımızın eğitim yapmalarını sağlıyoruz. Bir Milletin okur-yazarlık oranı ne kadar yüksek olursa o millet, o derece kalkınır. Kendimize, ailemize, çevremize, ulusumuza, insanlığa yararlı olmak, okuma-yazma öğrenmekle başlar. Birey olarak başarılı olmak için en başta okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz. Okuyarak öğrenmek dinleyerek öğrenmekten daha kalıcı ve önemlidir. Kişilerin önce kendisine sonra aile ve çevresine yararlı olmaları ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmemiz de okumakla ve eğitimle gerçekleşir. Okuma iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırmamızı sağlar” dedi.
Kara, çocukların ihtiyaçlarını karşılayıp, aileleri bir nebze olsun yükünü hafifletebilmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Kilis Belediyesi’nden 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilis Belediyesi’nden 3 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı