Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kilis Belediye Başkanı'na pompalı saldırı

  Reşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS, (DHA)
  08.12.2009 - 11:09 | Son Güncelleme: 08.12.2009 - 14:49

  Kilis Belediyesi’ni pompalı tüfekle basan bir kişinin Belediye Başkanı Abdi Bulut'a saldırı gerçekleştirmek üzereyken korumalar tarafından etkisiz hale getirildi.

  BELEDİYE BAŞKANI'NA POMPALI SALDIRI - WEB TV

  KİLİS Belediye Başkanı AK Parti’li M. Abdi Bulut’un makamına girmek isteyen 35 yaşındaki belediye işçisi Mahmut Yıldırım, başkanlık katının giriş kapısına pompalı tüfekle ateş etti. Kimsenin yara almadığı olayın ardından korumalarca yakalanan saldırgan, polise teslim edildi.

  Belediyenin su deposunda bekçi olarak çalıştığı belirtilen Mahmut Yıldırım, saat 10.45 sıralarında bir karton kutuya koyduğu pompalı otomatik tüfekle belediye binasına geldi. Ardından da Belediye Başkanı Bulut’un makamının bulunduğu kata çıktı. Başkan Bulut ile görüşmek istediğini söyleyen Yıldırım’a izin verilmedi. Bu sırada karton kutudaki pompalı tüfeği çıkartan Yıldırım, başkanlık katının giriş kapısına bir el ateş etti. Başkan’ın makamında bulunduğu sırada meydana gelen saldırıya müdahale eden korumalar, saldırganı etkisiz hale getirdi.

  Belediyeye gelen polise teslim edilen Yıldırım’ın saldırıyı neden gerçekleştirdiği henüz anlaşılamadı.

  CHP'Lİ BAŞKAN VE OĞLU ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

  Kilis’te 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan CHP’li Ekrem Çetin ile oğlu CHP Merkez İlçe Başkanı Cahit Çetin, 3 Haziran 2005’de bir lokantada yemek yerken düzenlenen silahlı saldırıda öldürülmüştü.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı