KİLİS HABERLERİ

Kilis Barosu’nda Seçim Heyecanı

IHA
02.10.2015 - 13:14Son Güncelleme :

KİLİS BARO BAŞKANI HAYRİ MUAMMER FAZLIAĞAOĞLU, SEÇİMLERE TEK ADAY OLARAK KATILIYOR

IHA

Kilis Barosu’nun 2. Olağan Genel Kurul toplantısı başladı.
Kilis Adliye Sarayı Konferans Salonu’nda, gerçekleşen genel kurul, geniş bir katılımla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda Divan Başkanlığı’na Avukat Mehmet Abdi Bulut, divan katipliğine Avukat Mehmet Yusuf Günal, Avukat Şeyma Gürses Kepekçi, Avukat Nesrin Kaya oy birliği ile seçildi. Kilis Baro Başkanı Avukat Hayri Muammer Fazlı Fazlıağaoğlu, yaptığı konuşmada, güçlü avukatın olmadığı bir ülkede güçlü bir yargı olmayacağını söyledi.
Fazlıağaoğlu Güçlü ve bağımsız bir yargının olmadığı bir ülkede ise hukukun üstünlüğü değil keyfilik hüküm süreceğini belirtti. Fazlıağaoğlu, “Bunun için demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarının başında, barolar gelmektedir. Ülkemiz maalesef son birkaç aydır yine bir kan gölüne dönmüş durumdadır. Her gün gencecik fidanlarımızın göz göre göre ölümünü seyretmekteyiz. Barışın, kardeşliğin sembolü olmuş , yürekleri insan sevgisiyle dolu Yunus Emre’leri , Mevlana’ları, Hacı Bektaş-i Veli’leri yetiştirmiş , bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu coğrafyası ve insanı bu kadar acıyı , göz yaşını ve zulmü hak etmemektedir. Demokrasi ekseninde ‘insan haklarına dayalı’, ‘hukukun üstünlüğü’’ne bağlı , temel hak ve özgürlükleri sınırlamayan, çok kültürlü, çoğulcu, katılımcı, devletin bir hizmet kurumu olarak algılandığı,yerel yönetimlerin güçlendirildiği, çağdaş bir vatandaşlık anlayışının benimsendiği günlere doğru ümitlerimizi güçlendirirken hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor.”
Kongreye Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, TBB Başkanvekili Av.Başar Yaltı, Tbb Disiplin Kurulu Başkanı Av.Haşim Mısır, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av.Yurdagül Gündoğan, Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı, Osmaniye Baro Başkanı Dilem Aksoy, Adıyaman Baro Başkanı Hasan Demir İle Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez, siyasi parti temsilcileri, daire amir ve müdürleri katıldı.
Kilis Baro Başkanı Avukat Hayri Muammer Fazlı Fazlıağaoğlu’nun, tek aday olarak seçimlere girdiği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Kilis Barosu’nda Seçim Heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilis Barosu’nda Seçim Heyecanı haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:28
  • Guneş
   07:07
  • Öğle
   12:27
  • İkindi
   15:11
  • Akşam
   17:28
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı