ZONGULDAK HABERLERİ

Kilimli'deki işçilerin eylemi

AA / Ferdi Akıllı
24.02.2016 - 22:42Son Güncelleme :

- Bir termik santralde kadro ve ücret artışı talebiyle eylem yapan işçiler ile çalıştıkları taşeron firmanın sözleşmesi feshedildi

AA / Ferdi Akıllı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bir termik santralde taşeron firmada çalışan ve asgari ücretlerdeki artışların maaşlarına yansımadığı gerekçesiyle eylem yapan işçilerin çalıştığı firmanın sözleşmesi feshedildi, işçilerin ise maaşları, ihbar ve kıdem tazminatları ödenerek işlerine son verildi.

Çatalağzı beldesinde bir termik santrali işleten şirket, 138 işçinin çalıştığı taşeron firmanın sözleşmesini feshetmesinin ardından tüm işçileri maaş alacakları, ihbar ve kıdem tazminatlarını ödeyerek işten çıkardı.

Santral önünde bekleyen işçiler, kadroya geçirilene kadar eylemlere devam etme kararı aldı.

İşçilerden Okan İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, termik santrali işleten şirket tarafından taşeron firmanın sözleşmesinin feshedildiğini öğrendiklerini belirterek, "Taşeron firmanın sözleşmesinin feshedilmesine rağmen eylemimize devam edeceğiz. Kadroya geçirilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu konuda yetkililerden destek bekliyoruz" dedi.

Olcay Güneş ise "Firmamıza iş akitleri fesholacağına dair ihtar geldi. Tazminatlarımızı yatırmışlar. Yarın iş akitlerimiz feshedilecek. Burada herkesin aradığı sadece hak ve ekmek mücadelesi. Mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Vural Olcay da işten çıkarılmalarına rağmen haklarını aramaya devam edeceklerini, eylemlerini kadroya geçene kadar sürdüreceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Kilimli'deki işçilerin eylemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 22 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilimli'deki işçilerin eylemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı