GeriFutbol Kılıç'tan Kocaeli açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıç'tan Kocaeli açıklaması

Kılıç'tan Kocaeli açıklaması
refid:21576173 ilişkili resim dosyası

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, basın mensuplarının sorusu üzerine, "Her futbolsever, 3'üncü Lig takımı Kocaelispor'un geçmişte olduğu gibi Süper Lig'de yerini almasını arzu eder" dedi.

Bakan Suat Kılıç, bugün vilayette Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından karşılandı. Vali Topaca'yı makamında ziyaret eden Bakan Suat Kılıç, basın mensuplarının Temmuz ayında İzmit'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kocaelispor'a sahip çıkılmasına yönelik mesajını hatırlatması üzerine şöyle konuştu:

"Kocaelispor'un kendi dinamiklerini harekete geçirerek başarıyı yakalamasını umut ediyorum. Böylesine büyük ve sanayisi güçlü bir kentin şampiyonlukları arka arkaya kovalayıp Süper Lig'e çıkması. Takımların kendi performans ve başarıları bunu ortaya koyacaktır. Başbakanımızın temennisi yüreğindeki temennidir."

Bakan Kılıç, TOKİ (Toplu Konut İdaresi) ile stadyum yapımına yönelik protokolün imzalandığını, yerle ilgili konunun netleşmesi ve proje adaptasyon çalışmalarının bitmesiyle ihale sürecinin başlayacağını belirtti.

Kocaeli'nde yatırımların hızla sürdürüldüğünü söyleyen Bakan Suat Kılıç, bugün spor kompleksinin açılışını gerçekleştireceklerini, önümüzdeki günlerde ise olimpik yüzme havuzunu Kocaeli'ne kazandıracaklarını söyledi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle