Gündem Haberleri

  Kılıç'tan Kılıçdaroğlu'na tuhaf mesaj

  A.A
  29.05.2010 - 17:59 | Son Güncelleme:

  AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP Genel Başkanlığı'na seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarıyı yakalayamayacağını savunarak, “Soyadı Kılıçdar bir kere... Soyadında darlık var. Yapamayacak, yürütemeyecek göreceksiniz” dedi.

  Kılıç, partisince düzenlenen “Türkiye Buluşmaları” etkinliğinde yaptığı konuşmada, partisince yapılan çalışmaların sürekli eleştirildiğini, bunun da çalışmalara zarar verdiğini söyledi. “İstanbul'daki köprü satışa çıkarılırken, bazı kesimlerin 'istemeyiz' diyerek karşı çıktığını, aynı tutumun ikinci köprü yapılırken de yaşandığını” savunan Kılıç, “AK Parti hükümetinin Marmaray Projesine karşı çıkan zihniyet, yine aynı 'istemezük' zihniyetidir. Şimdi boğaza 3. köprüyü yapmak istiyoruz, yine istemezük zihniyeti karşı çıkıyor. Oysa ki birlik olup, bu güzel çalışmaları hızlandırmamız, eksikliklerini konuşmamız gerekir” dedi.

  Konuşmasında CHP ve MHP'nin iktidar olduğu dönemlerden örnekler veren Kılıç, şöyle devam etti: “Anayasamız darbe anayasası yerine sivil, demokratik halkın oylarıyla benimsenmiş çağdaş bir anayasa olsun istiyoruz. Ama karşı çıkan birileri var. O da CHP ve MHP zihniyeti. Bunlara gökten ne yağdırırsan yağdırın hepsine karşı çıkarlar. Çünkü bunların mazisinde bu millete hizmet etmek yoktur. Ne zaman CHP iktidara yanaşmıştır, bu ülkede kuyruklar başlamıştır. Ne zaman CHP iktidarın ortağı olmuştur, bu ülke insanı bir litre mazota, bir kilogram tohuma, bir kalıp sabuna, bir litre zeytinyağına, hasret hale gelmiştir.”
  Kılıç, referandum kapsamında kapı kapı gezip, partilerine oy isteyeceklerini belirterek, “Din, dil ve mezhep ayrımı yapmadan bütün kapıları çalarak, referandumu anlatacağız. Bu konuda il ve ilçe teşkilatlarımıza büyük görevler düşüyor” dedi.

  “BİZİM RAKİBİMİZ OLAMAZ”

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun giydiği “Etro” marka gömlek ile ilgili tartışmaları hatırlatan Kılıç, şunları kaydetti:
  “Sayın Genel Başkan, daha giydiği gömleğin bile arkasında duramıyor. Kendilerinin memleketi olan Tunceli'de vakti zamanında CHP'nin yaşattığı dramlar ve kıyımlar var. Dersim İsyanı'nı bastırmak için insanlarımız yargılanmadan infaz edilmiş. CHP'nin Eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen de diyor ki, 'Ey hükümet terörle mücadelede Dersim'de CHP ne yaptı ise sen de onu yap'. Bu söylendiğinde, Tunceli halkının, hukukunu arayamayan, bir gömleğin bile arkasında duramayan bir adam, bizim rakibimiz olamaz.

  Göreceksiniz 3 aya kalmaz sıkıntılar başlayacak. Soyadı Kılıçdar bir kere... Soyadında darlık var. Yapamayacak, yürütemeyecek göreceksiniz. Bizim rakibimiz CHP veya MHP değil, bizim rakibimiz biziz. Bunlar sıcakta güneşe çıkamazlar, çamurda yürüyemezler. Sıcakta erir, soğukta donarlar. Çıtkırıldımdır bunların yaptığı siyaset.” Kılıç, kriz söylemlerin olduğu dönemde Türkiye'nin başarılı bir ekonomik politika izlediğini belirterek, “Dünya krizden çökerken, deyim yerindeyse yerle bir olurken, Türkiye IMF'yi kapı dışarı etti. Artık IMF yok. Göreve geldiğimizde Türkiye'nin IMF'ye 23.5 milyar dolar borcu vardı, şu an 8 milyar dolar. Bu büyük bir başarı” diye konuştu. Toplantıya, AK Parti milletvekilleri Kürşad Tüzmen, Ali Er, Ömer İnan ile çok sayıda partili katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı