Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu'nun 'Başkanlık' konuşması

  Hürriyet Haber
  22.05.2010 - 18:28 | Son Güncelleme:

  Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayda sonuçların açıklanmasının ardından genel başkan sıfatıyla ilk konuşmasını yaptı. Partililere seslenen Kılıçdaroğlu, üstlendiği görevin bilincinde olduğunu ifade ederken, siyasi çalışmaları tüm yurda yayacaklarını söyledi.

  CHP 33. Olağan Genel Kurulunda kullanılan geçerli 1189 oyun tamamını alarak, Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu partililere teşekkür konuşması yaptı. Aldığı sorumluluğun bilincinde olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, çalışmalarını bütün Türkiye’ye yayacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

   

  “Çok ağır bir görevi üstlendiğimin farkındayım. Mustafa Kemal’in, İnönü’nün, Bülent Ecevit’in, Deniz Baykal’ın koltuğuna oturacağım. Bu koltuğun sorumluluğunu biliyorum. Bu koltuğa oturanlar halkı için çalıştı, kendi için değil. Bunu yapacağız. Bir önemli konu daha var. Görevimiz asıl şimdi başlıyor. Artık mücadeleyi, ülkenin her tarafına götüreceğiz. Bana düşen sorumluluğun, bir parçası da size düşüyor. Hep beraber mücadeleyi yapmak zorundayız. Beraber yola çıkmak zorundayız. İktidar koşusunun asıl aslanları kaplanları sizlersiniz. Eğer bu mücadeleyi sağlıklı götürürsek, halkla kaynaşırsak, halkın terini kokusunu, bedenimizde, ruhumuzda hissedersek, çözmeyeceğimiz hiçbir anahtar yoktur.

   

  GENEL MERKEZ'DE TOPLANTIDA

   

  CHP Genel Başkan’ı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından coşku içinde ayrıldığı kurultay salonunda CHP Genel Merkezi’ne geçti. Deniz Baykal’dan boşalan 14. kattaki Genel Başkan Ofisi’ne geçen Kılıçdaroğlu, burada Hakkı Suha Okay ve Önder Sav ile toplantıya girdi.

   

  İŞTE  KILIÇDAROĞLU'NUN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

   

  İŞTE GANDİ KEMAL'İN YAŞAM HİKAYESİ / FOTO ANALİZ

  KILIÇDAROĞLU İZDİHAMDAN SALONA GÜÇLÜKLE GİRDİ / WEB TV  

  KURULTAY'DAN İLGİNÇ KARELER

  İZDİHAMDAN SALONA GİREMEDİ - FOTO GALERİ

  KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK DEMEÇ / WEB TV

  KAHVELERDE KILIÇDAROĞLU İLGİSİ

   
   
   
    
         
   

   

   

   

   


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı