Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu'ndan Sungurlu'ya il sözü

  Murat SANDIKÇI-Yaprak KOÇER-Şevket ERZEN- Yusuf ÇINAR/SUNGURLU (Çorum),(DHA)
  28.05.2011 - 14:19 | Son Güncelleme: 28.05.2011 - 14:27

  Çorum’un Sungurlu İlçesi’ne gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada ilçe halkından destek istedi. Kılıçdaroğlu, Sungurlu’ya il sözü verip Başbakan Erdoğan için, ”Devamlı hırçınlaşıyor. Devamlı küfrediyor. Devamlı kızıyor” dedi.

  SUNGURLU'DA 2 BİN KİŞİYE HİTAP ETTİ / Foto Galeri

  Helikopterle Sungurlu İlçesi’ne gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partililer ve milletvekili adayları tarafından coşkuyla karşılandı. Ardından parti otobüsüne binen Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini bekleyen yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. Konuşması sık sık ’Başbakan Kemal’ sloganlarıyla kesilen Kılıçdaroğlu, yolsuzluğu bitireceğini ve aile sigortası getireceğini tekrarlayarak, "Bu ülkede bir çocuk bile yatağa aç girmeyecek bunun sözünü verdim size. Bana diyor ki, Merkez Bankasında para var. Çocuklar yatağa aç girmesin diye söz verdi. Gözünü o paraya dikti. Para mı önemli, insan mı önemli. Allah aşkına 2.5 yaşındaki çocuk annesinin kucağında açlıktan ölecek. O ölsün diyor, benim param orada kalsın diyor. Al o parayı başına çal sen" dedi.

  SUNGURLU’YA İL SÖZÜ

  Sungurlu’yu il yapacağını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, çiftçilere söz verdiğini ve mazotu 1.5 TL yapacağını belirterek, "Diyor ki, Recep Bey ’Mazotu 1.5 TL yapacaksın da, parayı nereden bulacaksın.’ Ben size şunu söyleyeyim. Mazotu 1.5 TL yapıyoruz. Benzin istasyonunu karı dahil bu fiyata. Bunu bilmenizi istiyorum. Burada devletin her hangi bir kaybı yok. Devlet her hangi bir şekilde cebinden bir şey ödemiyor. Kar dahil 1.5 TL’ye ben çiftciye vereceğim. ÖTV’yi KDV’yi kaldıracağım bundan" diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ezberinin bozulduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdü:

  ”DEVAMLI HIRÇINLAŞIYOR”

  "Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde ezberinin bozulduğunu siz de biliyorsunuz. Devamlı hırçınlaşıyor. Devamlı küfrediyor. Devamlı kızıyor. Ezberini bozdum, kimyasını çözdüm. Şifresini de çözdüm. Hiç meraklanmayın. Bu kardeşiniz her şeyi yapacak. Yeter ki, bana güç verin. Destek verin. O koltuktan indireceğim onu. Yolsuzlukların hesabını soracağım."

  "AKP’NİN DERSİNİ ANNELER VERECEK"

  Sınavlarda 1 milyon 700 bin çocuğun mağdur edildiğini söyleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Unutmayın 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umutlarıyla oynadılar. Sınav haklarıyla oynadılar. AKP’ye ders vermek annelerin görevidir. Size büyük görev düşüyor. Dersi verin, AKP’de halk nasıl ders verir onu öğrenmiş olacak" dedi.

  Konuşmasının ardından helikopter ile ilçeden ayrılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, İskilip İlçesi’nde gitti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı