ANKARA HABERLERİ

Kılıçdaroğlu'ndan İsviçre'de açılan pankarta tepki

DHA
28.03.2017 - 22:57Son Güncelleme :
Kılıçdaroğlundan İsviçrede açılan pankarta tepki
DHA

Aliye ULUSOY/ANKARA,(DHA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsviçre'de açılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan pankarta yönelik,"Doğru değil asla, Pankartı açanlara da karşıyız. Kimse bu ülkenin Cumhurbaşkanı'nı tehdit edemez, öyle bir haddi de olamaz. Nereden çıkıyor bu ? Nereden cesaret alıyor ? Evet çıkmasını istiyor onlar, bütün bu tezgahların arkasında onlar var. Devlet devletse onurunu korumak istiyorsa onları yakalar Türkiye'ye getirir. Böyle bir rezalete izin vermez " ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK'te referandum sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu İsviçre'de Cumhurbaşkanı'nı hedef alan pankarta ilişkin, "Doğru değil asla, Pankartı açanlara da karşıyız. Kimse bu ülkenin Cumhurbaşkanı'nı tehdit edemez, öyle bir haddi de olamaz. Biz nasıl Hollanda'ya giden 2 bakana sahip çıktıysak aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanı, ne hakla kalkıp bunu yapabiliyorlar. Asla doğru bulmuyoruz. Kim onlar ? Onları Milli İstihbarat Teşkilatı'nın bulması, kimliklerini açıklaması lazım. Bizde öğrenelim kim bu adamlar ? Yoksa birilerinin adamı mı bunlar ? Siz kalkıpta bir ülkenin Cumhurbaşkanını öyle silahla afişlerle tehdit ederseniz, bu ülke güçlüyse onları yakalar getirir Türkiye'ye ve burada hesabını sorar. Böyle bir rezalete izin vermez. Siz kalkacaksınız Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanını tehdit edeceksiniz, alnına silah dayayacaksınız. Nereden çıkıyor bu ? Nereden cesaret alıyor ? Evet çıkmasını istiyor onlar, bütün bu tezgahların arkasında onlar var. Devlet devletse onurunu korumak istiyorsa onları yakalar Türkiye'ye getirir. Böyle bir rezalete izin vermez" diye konuştu

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kılıçdaroğlu'ndan İsviçre'de açılan pankarta tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 22 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kılıçdaroğlu'ndan İsviçre'de açılan pankarta tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı