Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı

  Hürriyet Haber
  24.09.2015 - 01:04 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şehit ailelerine dikkat çekti.

  Kemal Kılıçdaroğlu, “Ülkemizde ve bölgemizde yaşananlar, Kurban Bayramı’nı bizim için buruk kılıyor. Bayramı şehit mezarlıklarında karşılayacak olan ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz.” dedi.

  Kurban Bayramı mesajı yayımlayan Kılıçdaroğlu, bayramların dayanışma, paylaşma ve kardeşlik duygularının en yalın halleriyle yaşandığı müstesna günler olduğunu hatırlatarak, “Bayramlar, torunlardan dedelere, babaannelere, anneannelere; annelere babalara, akrabalarımızdan komşularımıza, ihtiyaç sahiplerine kadar uzanan kocaman bir kucaklaşmadır.” ifadesini kullandı. Ancak Türkiye ve bölgesinde yaşananların, Kurban Bayramı’nı buruk kıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bayramı şehit mezarlıklarında karşılayacak olan ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Kahraman gazilerimizi bu bayram gününde sevgiyle selamlıyor; gösterdikleri fedakarlıkları şükranla anıyoruz. Ülkelerinden kilometrelerce uzakta yaşama tutunma mücadelesi veren mültecilerin çaresizliklerine şahit oluyoruz.” dedi.

  “BİZE YOL GÖSTERİCİ OLUYOR”

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu mesajını, “Mültecilerin bu çaresizliklerine şahitliklerimiz bize yol gösterici de oluyor. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin, kardeşçe, barış ve eksiksiz adalet anlayışına dayalı kimliğinin önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Toplumumuzun ayrıştırılmaya çalışıldığı bugünlerde, bir ve beraber olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına duyduğumuz inançla geleceğe bakıyoruz. Bu nedenle, güzel Kurban Bayramı’nı savaşın, haksızlığın ve yoksulluğun gölgesinde; evlat acısının çaresizliğinde yaşayan sevgili vatandaşlarımdan da geleceğe umutla bakmalarını istiyor, mübarek Kurban Bayramlarını içten duygularımla kutluyorum. Ülkemize ve tüm İslam dünyasına bayramın mutluluk, esenlik ve barış getirmesini diliyorum.” temennisiyle tamamladı.

  Etiketler: bayram mesajı

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı