« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kılıçdaroğlu'ndan Aziz Yıldırım'a ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Kulübü'ne giderek Başkan Aziz Yıldırım ile bir görüşme yaptı.

DHA
SON GÜNCELLEME

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu'yla birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'ndaki Yönetim Binasına gelen CHP lideri, Başkan Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. 

ZİYARETTEN ÇOK ÖZEL FOTOĞRAFLAR / Süleyman Arat'ın objektifinden

Kulüp binasındaki görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmenin sonunda basın mensupları içeri davet edildi. Gazetecilere ilk açıklamayı Fenerbahçe Başkanı Yıldırım yaptı. Kendisiyle ilgili yargı sürecinin işlediğini hatırlatan Yıldırım,"Yargı üzerine düşen görevi tarafsızca yapacaktır. Bu yargının sonunda da bizler, daha net konuşma şansını yakalacağız. Şu anda, yargıda olduğu için , ne olumlu ne olumsuz yönde birşeyler söylemek istemiyorum." dedi.

CHP'YE TEŞEKKÜR ETTİ

Fenerbahçe'nin Atatürk'ün kulübü olduğunu söyleyen Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: Onun ilkeleri doğrultusunda bizler de çalışmalar yapıyoruz. Türk sporuna büyük katkıları var kulübümüzün. Kulübümüz sadece futbol kulübü değildir. Spor kulübüdür. Amatör branşlarda her noktada Fenerbahçe vardır. Bütün branşlarda Fenerbahçe olarak var olmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe Türkiye'dir. Türkiyenin varolması için bizim olmamız gerekir. Bizde bu inançla çalışıyoruz. Bu süreçte partiniz ve şahsınız ben ve arkadaşlarıma destek olmanızdan dolayı, kanun çıkarılmasındaki çabalarınızdan dolayı da ayrıca teşükkür ediyorum.

İŞTE O ZİYARET - WEB TV

"FENERBAHÇELLİER KADAR DİŞLİ DEĞİLİZ DİYE ELEŞTİRİLDİK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirterek, Fenerbahçe Türk spor tarihinin çok önemli bir parçası. Hem Türkiye'de hem dünyada ender spor kulüplerinden birisi. Aziz başkanın da dediği gibi sadece futbol değil, sporun bütün dallarını kapsayan geniş bir camia. Sayın Başkan bir yargılama sürecinden geçiyor hala, süreci CHP olarak yakından izlemeye çalıştık. Milletvekili arkadaşlarım izlediler. Biz, demokrasilerde herkesin düşüncesini özgürce söyleyeceği bir ortamın yaratılmasını isteriz." şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: Demokrasi budur. Demokrasilerde siyasal iktidar, dernekler üzerine, bireyler üzerine baskı kurmamalı ve kuramazda. Bu bağlamda Aziz başkanın yaşadığı tablo bizim içimize sinmedi. Sadece bizim değil, kamuoyu büyük bir tepki gösterdi. Aziz başkan yargılanırken Fenerbahçe taraftarlarını televizyonların canlı yayınlarında izledik, onların duyarlılıklarını izledik. Demokrasiye bağlılıklarını izledik. Çok da mutlu olduk. Zaman zaman eleştiri aldık. Bakın işte CHP'liler Fenerbahçeliler kadar dişli değiller diye. Ders almamız gereken konular da var. Fenerbahçe bundan sonra büyük başarılar yakalacak. Siyasetçi olarak bizim görevimiz kulüplerin rahat çalışmalarına olanak sağlamaktır. Sayın başkanın davası dolayısıyla parlamentoya bir yasa teklifi geldi. Arkadaşlar ziyarete geldiler. Derhal 'her türlü desteği vereceğiz' dedik. Yasa veto edildi ama parlamentodan yine çıktı. Demokrasi açısından kazanım elde edilmiştir. Ben Fenerbahçe kulübünde bulunmaktan son derece mutluyum.

TUNCELİ PLAKALI FORMA

Konuşmaların ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na memleketi Tunceli'nin plaka numarası olan 62 numaralı forma hediye etti

Bir dönem Cumhuriyet Halk Partisi'nin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday göstereceği iddia edilmişti. Ancak söylentiler hem Aziz Yıldırım ve hem de CHP tarafından yalanlanmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler