Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Yürüyüşü'nün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık

  Selahattin SÖNMEZ (HÜRRİYET) - AA
  27 Haziran 2017 - 09:16Son Güncelleme : 27 Haziran 2017 - 11:58

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne 13. günde devam ediyor. Yürüyüş öncesi kısa bir açıklama yapan CHP lideri, provokasyonlara karşı 12 maddelik genelge hazırladıklarını belirterek, "Şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler, sadece onları alkışlayın' dedik." değerlendirmesinde bulundu. Bu arada yürüyüşün bugünkü bölümüne Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün aileleri de katılıyor.

  Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşe devam ediyor.

  Konakladığı Kaynaşlı ilçesindeki Bolu Dağı Varan Tesisleri'nde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 13'üncü gününe geldiğini söyledi. Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık

  "Bugün Köroğlu'nun diyarını terk ediyoruz. Köroğlu'na selamlar. Köroğlu gibi olanlara selamlar." diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

  "Onlar için yürüyoruz. Adalet için yürüyoruz. Birlikte yürüyoruz. Hiç kimse rahatsız olmasın. Provokasyonlara karşı dün akşam 12 maddelik bir genelge hazırladık, katılan herkese vereceğiz. 'Sakın şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler, sadece onları alkışlayın.' dedik. Dolayısıyla bu da bizim demokratik tavrımızı gösteriyor, adalete olan inancımızı gösteriyor, adalete ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor ve insanlara ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor."

  Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık
  Adalet Yürüyüşü'nün 12 gününde alınan kararla görevli yeleği giyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, yürüyüşe katılanları provokasyonlara gelmemesi konusunda uyardı.

  Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından yürüyüşüne başladı.

  ALİ İSMAİL KORKMAZ VE BERKİN ELVAN'IN AİLELERİ DE YÜRÜYÜŞTE

  Yürüyüşün bugünkü bölümüne Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün aileleri de katılıyor. Kortej, "adalet" sloganları atarak yürüyüşüne devam ediyor.

  Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık
  Adalet Yürüyüşü'ne Eskişehir'de Gezi eylemleri sırasında öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel ve babası Şahap Korkmaz da katıldı

  Adalet Yürüyüşü hakkında önemli karar'Adalet Yürüyüşü' hakkında önemli karar

  Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı