KONYA HABERLERİ

Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

AA / Abdullah Özkul
27.02.2016 - 15:47Son Güncelleme :

- AK Parti Çumra İlçe Başkanı ve Çumra Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

AA / Abdullah Özkul

KONYA (AA) - AK Parti Çumra İlçe Başkanlığı, Çumra Belediye Başkanlığı ile AK Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları üyelerince, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin Olağan Kurultayı ve Grup Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

AK Parti Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar, Çumra Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, dünya mazlumlarının hepsinin dua ettiği bir cumhurbaşkanına sahip olunduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun PYD ve YPG'ye terör örgütü diyemediğini ifade eden Yağcılar, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanımızın kıymetini bilmemekte ve üstelik terbiye sınırlarını aşarak, Cumhurbaşkanımıza çirkin ifadelerde bulunmaktadır. AK Parti Çumra ailesi olarak biz de bu pervasızlığa 'dur' demek için Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Umuyoruz ki Türk adaleti gerekeni yapacak ve bundan sonra hiç kimse Türkiye tarihinde ilk kez yüzde 52 halk desteğiyle cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etme girişiminde bulunamayacak."


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı