Ege Haberleri

EGE

  Kılıçdaroğlu'na İzmir morali

  Hürriyet Haber
  09 Ekim 2015 - 17:47Son Güncelleme : 09 Ekim 2015 - 17:48

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bölgesi İzmir’de çalışmalara başladı.

  Önceki akşam Uşak’tan İzmir’e gelen Kılıçdaroğlu, dün sabah kaldığı İnciraltı Wyndham Otel’den milletvekilleri, belediye başkanları, parti yöneticileriyle birlikte çıkarak, üzerinde partinin seçim sloganı ‘Önce Türkiye’ yazan otobüsten, ‘Milletçe alkışlıyoruz’ şarkısı eşliğinde halkı selamladı. Balçova’nın Sakarya ve Ata Caddesi’ni seçim otobüsüyle geçen Kılıçdaroğlu’na esnaf alkışla selam verdi, balkonlardan sarı kasımpatılar atıldı.

  Kılıçdaroğluna İzmir morali


  Emeklilerle çay içti
  Ellerinde parti ve Türk bayrağı taşıyan yaklaşık 500 kişi tarafından yolu kesilen otobüsün üzerine çıkarak vatandaşlara seslenen CHP lideri, Hukuku, insan haklarını savunuyorsanız CHP’yi iktidara taşıyın. Benim umudum sizsiniz. 1 Kasım’da sandığa güle oynaya gideceğiz” dedi. Konuşması ‘Başbakan Kemal’ ve ‘AKP halka hesap verecek’ sloganları ile kesilen Kılıçdaroğlu, daha sonra geçtiği Gaziemir’de önce otobüsün üzerinden seslendi, ardından ilçe meydanındaki kahvede emeklilerle çay içti. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un armağan ettiği Türk bayrağı ve Atatürk resminin işli olduğu halıyı göğsünde gererek objektiflere poz veren Kılıçdaroğlu ilçeden ayrılırken otobüsün önünde renkli meşaleler yakıldı, kendisine selam veren vatandaşlara iki eliyle kalp işareti yapıp gönderdi.

  Kılıçdaroğluna İzmir morali


  Üniversiteliler karşıladı
  Buca’da Kılıçdaroğlu’nun otobüsünün önünü kesen üniversite öğrencileri birlikte selfie çekti, öğrenim kredisi ve işsizlik sorunun çözümünü istedi. Kılıçdaroğlu daha sonra Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler’in makamında göçmen dernekleri başkanları ile bir araya geldi. Boşnak böreği ikram edilen CHP lideri, “Türkiye’nin birleştirici gücü CHP’dir. Son yıllarda biraz ayrıştık. Kimi etnik kimlik, kimi inanç üzerinden siyaset yaptı. Bizim amacımız bu cennet ülkede hepimizin huzur içinde yaşaması” diye konuştu.


  Pırlanta gibi açılış
  Buca Belediyesi’nin okul öncesi çocukların eğitimi için zincir haline geçirdiği Pırlanta Merkezleri’nin Kozağaç’ta yapılan sonuncusunu açan Kılıçdaroğlu, miniklerin “Hoşgeldin Kemal Amca” diye seslenmeleri üzerine minikleri kucağına aldı. “Çocuklarımızı çok iyi yetiştirmeliyiz. Siyasi görüşü, inanışı ne olursa olsun ortak çaba harcamalıyız. Bu çabayı harcamaya CHP olarak biz hazırız. Bunun sözünü tüm yurttaşlarımıza veriyorum” diyen Kılıçdaroğlu, turunu Konak ilçesi ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde vatandaşlarla biraraya gelerek tamamladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı