ANKARA HABERLERİ

Kılıçdaroğlu: YSK, Danıştay, Yargıtay üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağız yasaları açıkça ihlal etmişler (3)  

DHA
03.05.2017 - 21:34Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

"KISIR ÇEKİŞMELER YAPANI PARTİDEN AYIRACAĞIM GİDİP MESELA DEDİKODU PARTİSİ KURABİLİRLER" 

(FİKRİ SAĞLAR İÇİN DİSİPLİN KARARI) "PARTİYİ KİM YIPRATIRSA KAPININ ÖNÜNE KOYACAĞIM. NOKTA" 


(DENİZ BAYKAL'IN AÇIKLAMALARI) "SAYGI İLE KARŞILAR YETKİLİ KURULLARIMIZ VAR OTURUR KONUŞUR KARAR ALIRIZ" 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal'ın açıklamalarına ilişkin, "Sayın Baykal'ın açıklamalarını saygı ile karşılarız. Yetkili kurullarımız var oturur konuşur karar alırız" dedi. 

"EKMELEDDİN İHSANOĞLU YETKİLİ KURULDA GÖRÜŞÜLDÜ. DAR BİR ALANDA BASINA SIZMAMASINA ÖZEN GÖSTERDİK" 
CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın açıklamalarına ilişkin Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Ekmeleddin İhsanoğlu yetkili kurulda görüşüldü. Dar bir alanda basına sızmamasına özen gösterdik. Tüzük çerçevesinde görüşüldü. Bu kez sadece kurullarımız değil, diğer siyasal partiler, STK'lar, sendikalar, meslek kuruluşları ile oturup konuşmak durumundayız. Bu yüzde 49 demokrasi paydasının oranı. Bunu güçlendirmemiz gerekiyor. O çerçevede aday belirlenecek.  

YİNE EKMELEDDİN İHSANOĞLU'NUN ARKASINDA DURURUM DOĞRU BİR SEÇİMDİ
Yine Ekmeleddin İhsanoğlu'nun arkasında dururum doğru bir seçimdi. Değerli bir isimdi. Ekmeleddin Bey bugün Cumhurbaşkanı olsaydı bütün ülkeler ile barış içinde olurduk. Siyasette her an herşey değişebilir." 

(ABDULLAH GÜL'ÜN OLASI CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI) "SAYIN GÜL İSTER Mİ İSTEMEZ BİLMEM BU SÜREÇTE KONUŞULMAMALI" 
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün olası Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin Kılıçdaroğlu, "İsimlerin konuşulmasını bu süreçte asla doğru bulmam. Kişileri yıpratmaya hakkımız yok. Süreç kendi içinde gelişir. Sayın Gül ister mi istemez bilmem" dedi. 

"ADAY DEMOKRASİYİ SAVUNACAK, TARAFSIZ,  PARTİSİZ OLACAK. 80 MİLYONU KUCAKLAYACAK" 
Kılıçdaroğlu, "Aday, demokrasiyi savunacak, tarafsız,  partisiz olacak. 80 milyonu kucaklayacak. Kişisel hırsları olamayacak. Normal devleti yönetebilecek saygın bir isim. Hep birlikle oturup konuşacağız. Kararı vatandaşımız verecek" dedi. 

(FİKRİ SAĞLAR İÇİN DİSİPLİN KARARI) "PARTİYİ KİM YIPRATIRSA KAPININ ÖNÜNE KOYACAĞIM. NOKTA" 
CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar hakkında alınan disiplin kararına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Partimizde herkes düşüncelerini açıkça söyler. 
Hiç kimse kendisini partisinin üzerinde görmemeli. Partiyi kim yıpratırsa kapının önüne koyacağım. Nokta. Parti benim değil Türkiye halkının partisidir. Parti olduğu için ben varım. Böyle çalışmazsak onların partide yeri yok. Salı günü yaptığım konuşma 5 dakika alkış aldı. Her kafadan bir ses çıkmaz. Ülke için çalışacaksın" ifadelerini kullandı. 

"KISIR ÇEKİŞMELER YAPANI PARTİDEN AYIRACAĞIM GİDİP MESELA DEDİKODU PARTİSİ KURABİLİRLER" 
Kılıçdaroğlu, "Yüzde 49 gibi olağan üstü bir başarı var. Toplum ilk kez kutuplaşmadan bir araya gelerek bir ortak paydada buluştu. Kısır çekişmeler yapanın partide yeri yoktur. Herkes duysun. Kimse kusura bakmasın. Ne yaparsa yapsın. Bunları partiden ayıracağım. Bunlar gidip kendi partilerini kurabilirler. Mesela dedikodu partisi kurabilirler. Sabah akşam dedikodu yapabilirler. Bu parti, ben, bu ülkenin çıkarları için çalışıyor. Bu parti hiç bir ayrım yapmadan ülkeyi yönetmek, 80 milyonu kardeş yapmak istiyor" diye konuştu. 

"'ÜSLUP DEĞİŞTİ' DEDİLER, EVET DOĞRU DEĞİŞTİRDİK" 
Kılıçdaroğlu, iki ay içinde seçmene teşekkür ziyareti yapacaklarını belirterek, "'Üslup değişti' dediler, evet doğru değiştirdik. Milleit nderdi var biz ne ile uğraşıyoruz. Siyasette de kısır tartışmaları kabul etmedim" dedi.  


Hakime TORUN / ANKARA (DHA)  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kılıçdaroğlu: YSK, Danıştay, Yargıtay üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağız yasaları açıkça ihlal etmişler (3)   hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 21 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kılıçdaroğlu: YSK, Danıştay, Yargıtay üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağız yasaları açıkça ihlal etmişler (3)   haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  03 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   15:32
  • Akşam
   17:53
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı