ANKARA HABERLERİ

Kılıçdaroğlu Yenimahalle’ye övgü yağdırdı

Uğur YILDIRIM
20.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi, Batıkent Kültür Merkezi için görkemli bir açılış töreni düzenledi. Törene katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, sosyal demokrat belediyeciliğin nasıl yapıldığının gösterildiğini belirterek, Yenimahalle Belediyesi’ne övgü yağdırdı.

Uğur YILDIRIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşen tören görsel bir şölene dönüştü. Onbinlerce Batıkent’linin katıldığı törende, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, butona birlikte basarak Batıkent Ticaret ve Kültür Merkezi’nin temeline ilk harcı döktüler. Başına inşaat bareti takan Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi’nin “sosyal demokrat belediyeciliğin” nasıl yapıldığını gösterdiğini söyledi.

Yenikart’a tam destek

Kılıçdaroğlu on binlerce vatandaşın katıldığı temel atma töreninde “Başbakan Kılıçdaroğlu” sloganları eşliğinde halka hitap etti. Yenimahalle Belediyesi’nin icraatlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kılıçdaroğlu, YeniKart’a da tam destek verdi. YeniKart’ın “sosyal demokrat belediyeciğin” göstergesi olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, “YeniKart ile yoksulluk siyasi ortamdan çıkarılarak, siyasi sömürü olmaktan kurtulmuştur.

Kadının hesabına yatırılan belirli bir para ile ailenin, çocukların onuru korunarak aile bütçesine katkı yapılıyor. Halkın iktidarı olacak olan CHP iktidarında da sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Yoksulun onuru, insanın onuru korunacak. İnsan yüceltilecektir” dedi. Batıkent ‘otel konumundan’ çıkıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise konuşmasında Batıkent’i otel konumundan çıkaracağını söyledi. Yaşar, “Bu merkez ile Batıkent’e canlılık gelecek. Gençler, kadınlar burada sosyal aktivitelerde bulunacak. Bu merkez, Batıkent’in kimliğine çağdaş ve modern bir kimlik katacak. Sosyal belediyeciliğin gereği neyse Yenimahalle’li görecek. Yenimahalle her yönüyle Ankara’nın gözbebeği bir ilçe olacak. Bunun için size söz verdim. Sözümün gereğini tek tek yerine getireceğim” dedi.

Törene geniş katılım

Törene CHP Genel Saymanı Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Abdülrezzak Erten, Genel Sekreter Yardımcısı Tekin Bingöl, MYK Üyeleri Ali Koçal, Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir, Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Murat Karayalçın,  PM Üyesi Cahide Tunç, Deniz Pınar Atılgan, Veli Gündüz Şahin, Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, Yenimahalle İlçe Başkanı Kayhan Yüreğir, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Başar Bal, Başkan Yardımcıları Şenol Balaban, Erhan Aras, ATO Başkanı Sinan Aygün ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kılıçdaroğlu Yenimahalle’ye övgü yağdırdı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı