Ege Haberleri

EGE

  Kılıçdaroğlu yarın İzmir’de

  Hürriyet Haber
  27.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk İzmir mitingini yarın yapacak. Amasya’dan uçakla gelecek olan Kılıçdaroğlu, otobandan gideceği Üçkuyular Vapur İskelesi’nde tekneye binecek, mitingin yapılacağı Gündoğdu Meydanı’ndaki Alsancak Vapur İskelesi’nde inip, platformdan halka seslenecek.

  Miting için 240 bin gibi tarihi bir katılım hedefi koyan, bunun için alanı genişleten il yönetimi, ilçe örgütlerine yazılı talimatta bulundu. Talimatta, “Havalimanında karşılamaya gitmeyin. Karşılamayı sadece İl Başkanı ve adaylar yapacak. Güzergahta birikme yapmayın. Konvoy oluşturmayın. Herkes alanda toplansın” denildi.
  Tuvalet için     15 bin lira
  İl yönetimi, saatli hava raporu aldı. Hafif yağmurlu olması beklenen hava, miting saatinde açık görünüyor. CHP’liler, “Demokrasi için ıslanmaya razıyız” yorumlarını yaptı.
  Mitingte alanın süsleneceği bayraklarla halka dağıtılacak 100 bin sopalı bayrağın masraflarını genel merkez karşılayacak. Ulusal ve yerel basına verilen ilanların masrafını ise il yönetimi üstlendi. Alanda 100 portatif tuvalet olacak. Sadece bunun masrafının 15 bin lira olduğu öğrenildi.CHP, mitingi sadece karada yapmayacak. Denizde irili-ufaklı 200 tekne  bayraklarla süslenerek, coşkuya eşlik edecek. Alana bakan apartmanlara, Kılıçdaroğlu ve parti bayrakları asılacak. Bir vapur da saat 11.30’dan itibaren Karşıyaka’dan Alsancak’a ring seferi yapacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı