Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu Yalova'da konuştu

  Işıl ARSLAN- Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)
  11.05.2011 - 16:29 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine ’Çırak’ dediğini hatırlatıp, "Bir, çırak olmak ayıp bir şey değil. İki, benim mesleğim hesap uzmanlığı. Onun girmeye dahi cesaret edemeyeceği sınava girip, binlerce kişi arasından seçilen bir kişiyim. Cesaret edip dahi o sınava giremez" dedi.

  Partisinin düzenlediği açık hava mitingine katılmak üzere helikopterle Yalova’ya gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu, CHP Genel Başkan yardımcıları Hurşit Güneş, Sena Kaleli, CHP Grup Başkanvekili , Yalova Milletvekili Muharem İnce, Yalova bağımsız milletvekili adayı ve eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile partililer karşıladı.

  Parti otobüsü ile Cumhuriyet Meydanı’na gelen Kılıçdaroğlu, burada toplanan yaklaşık 7 bin kişiye seslendi. Konuşmasında AK Parti iktidarının icraatlarını ve Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu’nun sözü zaman zaman "Başbakan Kemal" sloganlarıyla kesildi.

  ’HESAP ADAMIYIM BEN’

  Başbakan Erdoğan’ın kendisi için "Çırak" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  "Bir, çırak olmak ayıp bir şey değil. İki, benim mesleğim hesap uzmanlığı. Onun girmeye dahi cesaret edemeyeceği sınava girip, binlerce kişi arasından seçilen bir kişiyim. Cesaret edip dahi o sınava giremez. Ben hesap uzmanlığı yaptım. Gidin komşularınıza sorun; ’Hesap uzmanlığı nedir’ diye. Size ’Dürüst, çalışkan insanların binlerce kişi arasından seçilen insanların mesleğidir’ diyecekler. Herkesin, ama herkesin onur duyacağı bir meslektir. Ben severim, şeref duyarım hesap uzmanı olduğum için. Hesap adamıyım ben. Bu insanların karınlarının nasıl doyurulacağını bilirim. Niye ’600 TL’, niye ’1250 TL’ diyorum? Çünkü hesabını kitabını kuruşuna kadar yaptım. Hesapladım, açığım 7 milyar TL. 7 milyar TL nedir biliyor musunuz? Tüm devletin yani kamu harcamalarının yüzde 1.7’si. 100 liradan 2 lirasını yoksul insana ayıracaksınız. Zaten 2 lirayı yoksulluk bitsin diye ayırmıyorsa zaten o yönetime ben girmem. O yönetime Recep girer. Ben, hesabı kitabını yapar ondan sonra konuşurum."

  ’BİZDE KUVAYİ MİLLİYE RUHU VAR’

  İktidara geldiklerinde askerlik süresini düşüreceklerini, ancak bu projelerinin de iktidar tarafından eleştirildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Diyor ki ’Bu memleketi kim savunacak?’ Buradan diyorum ki; ’Bu güzel ülkeyi düşmandan korumak varsa dişimizle tırnağımızla, iman gücümüzle biz yeniden koruruz.’ O beyefendi unutmasın. Bizde Kuvayi Milliye ruhu var. Biz Kuvayi Milliye’den geliyoruz. Yeri gelirse 4 yıl, yeri gelirse 9 ay, yeri gelirse ömür boyu askerlik yaparız" diye konuştu.

  GENÇLERDEN İSTEKTE BULUNDU

  YGS’ye giren öğrencilerden bir istekte bulunan Kılıçdaroğlu, "Haksızlığa uğradığınıza inanıyorsanız, şifreli sınav sonucu haksızlığa uğradığınıza inanıyorsanız, annenize babanıza ve akrabalarınıza gideceksiniz ve ’Bana haksızlık yapıldı’ diyeceksiniz. ’Haksızlık yapan bu adamı koruyan, sırtını sıvazlayan bu iktidar. Bu iktidara oy verirseniz benim uğradığım haksızlığı onaylamış olursunuz’ diyeceksiniz. ’Bu iktidara oy vermeyin’ diyeceksiniz" dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı