Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu Simav'da

  Hürriyet Haber
  20.05.2011 - 21:56 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu Kütahya’nın Simav İlçesi’nde, afetzedeler için Kızılay tarafından hazırlanan çadır kenti ziyaret etti.

  Simavlılar, depremle moralleri bozuk olmasına rağmen karşılarında gördükleri Kılıçdaroğlu’nu alkışlarla karşıladı. UMKE’nin hastalar için kurduğu sağlık çadırını ziyaret edip yetkililerden bilgi alan Kılıçdaroğlu, "Dün akşam, depremi Güre İlçesi’nde yaşadım. Merkez üssünün neresi olduğunu merak ettik. Simav’ın, depremin merkez üssü olduğu söylendi. İki can kaybı var. Üzüntülüyüz. Ölenlere, Allah rahmet eylesin, yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Az önce hastaneyi ziyaret ettim. Hastalar, kırık nedeniyle yatmış değiller, psikolojik etki nedeniyle rahatsızlıkları var. Kızılay, buraya çadırları kurmuş ancak yetersiz. Ankara’daki yetkilileriyle çadırların sayısının arttırılması için görüşeceğim. Eğer bu sağlanırsa güzel olacak. Ciddi hasarın olduğu ifade ediliyor. Önceki depremde okulların onarılmadığı ifade ediliyor. Yeni hasar tespiti bir an önce yapılırsa mutluluk duyacağız. Kızılay yetkilileri de bütün güçleriyle yardımcı olacaktır. Ankara’ya gidince daha ayrıntılı bilgi alacağım" dedi.

  NASIL BİR ETKİ OLUŞTUĞU BİLGİSİ HENÜZ ULAŞMADI

  Kılıçdaroğlu, siyanür tehlikesi yaşatan barajla ilgili soruya karşılık ise, "Siyanürle ilgili olarak miting sonrası gidip köydekilerle görüştüm. Bazı bilgiler aldım. Yine CHP’nin hazırladığı bir çalışma vardı. O raporu da aldım. Bu depremde nasıl bir etki olduğu konusunda bir bilgi ulaşmadı. Sağlıklı bilgi gelirse basınla paylaşırım" dedi.

  Geceyi çadırlarda geçirecek olan vatandaşları da ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, alandan ayrılırken, DSP Genel Başkanı Masum Türker’le karşılaştı. İkili, tokalaştıktan sonra bir süre ayak üstü sohbet etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çadır Kent’ten ayrılırken otobüsten vatandaşlara seslendi. Vatandaşlardan metanetli olmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, sorunların en kısa zamanda çözüleceğini dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı