Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu’nun ses kasedi olabilir mi?

  Hürriyet Haber
  09 Mayıs 2011 - 11:40Son Güncelleme : 09 Mayıs 2011 - 12:52

  Milliyet gazetesi yazarı Aslı Aydıntaşbaş ilginç bir iddiayı köşesine taşıdı. Aydıntaşbaş, "Kaset dehşeti altında seçimler" başlıklı yazısında "Kılıçdaroğlu'nun ses kasedi olabilir mi?" diye sordu.

  İşte Aydıntaşbaş'ın yazısında yer verdiği iddia:

   

  ''Kılıçdaroğlu’nun ses kasedi olabilir mi?

   

  İlk duyduğumda inanmadım; ancak ikinci, üçüncü kez farklı yerlerden aynı bilgiyi aldığımda, ateş olmayan yerden duman tütmez dedim. Siyasi kulislerde ne zamandır sadece MHP değil seçim öncesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bir kasedinin yayınlanacağı söylentisi var.

   

  Yok, yok, tabii ki söz ettiğim müstehcem içerikli bir kaset değil. İddiaya göre birilerinin elinde CHP liderinin referandum öncesinde CHP’li Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ile telefon görüşmesinin kaydı var. Hatırlarsanız Avcılar belediyesi, referandumda başörtüsünü “rahibe“ kıyafetine benzeten bir afiş skandalıyla gündeme gelmiş, belediye “Genel Merkez’in bilgisi yok” diye suçu üstlenmişti. İddiaya göre konuşmada Kılıçdaroğlu belediye başkanına konudan haberdar olmadığını ve bu durumu bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayacağını belirttikten sonra, kendisinden bununla çelişen bir demeç vermemesini tembihliyor.

   

  Peki böyle bir kaset yayınlanırsa ne olur? Kılıçdaroğlu daha önce telefonlarının dinlendiğini söylemiş; ancak artık skandallara skandal demeyen memlekette kimsenin kılı kıpırdamamıştı.

   

  Ancak bu kez durum farklı. Ana muhalefet liderinin telefonlarının alenen dinlenmesi, seçmenini rahatsız edebilir. Görüştüğüm herkes, böyle bir kasedin geri tepeceğini, CHP aleyhine değil lehine bir mağduriyet yaratacağı fikrinde. Kim bilir belki de bu yüzden hâlâ ortada kaset yok.''

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı