Ege Haberleri

  Kılıçdaroğlu’ndan madencilere övgü

  Turaç TOP - Turan GÜLTEKİN - Şevket YILMAZ / SOMA, (DHA)
  02.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2010’un son günü akşam saatlerinde Soma’ya geldi. CHP İlçe Merkezi önünde vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, yeni yıllarını kutladı, Soma’ya yeniden gelme sözü verdi.

  Kılıçdaroğlu daha sonra 216 Evler Maden İşçileri Lokali’ndeki yılbaşı eğlencesine katıldı. Sevim Kılıçdaroğlu ise, yoğun izdiham nedeniyle makam aracından inemedi. Maden işçisi heykelciği hediye edilen Kılıçdaroğlu ailelerle bir süre sohbet etti, daha sonra Darkale Yeraltı Kömür Madeni’ne geçti.
  Baret taktı tulum giydi
  Baretini takıp işçi tulumunu
  giyen Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan olarak ilk yılbaşını böyle geçirmek istediğini belirtti. Sevim Kılıçdaroğlu ise yoğun izdihamdan dolayı aracından çıkamayıp mahsur kalınca bir süre sonra maden sahasından ayrıldı.
  CHP Genel Başkanı, yeni yılı maden işçileriyle kutlamak için girdiği Özel İşletme Darkale Yeraltı Kömür Maden Ocağı’nda yaklaşık bir saat kaldı. İşçilere baklava ve börek ikram eden Kılıçdaroğlu, çıkışta, “Günde 8 saat çok zor koşullarda çalışan bu arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Kutsal bir meslek yapıyorlar. Emeklerinin hakkı sonunu kadar helal” dedi.
  Yeni yıla eşinden ayrı girdi
  Eşinin izdiham nedeniyle araçtan inememesi ve yeni yıla girerken ayrı olmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Eşim buraya kadar geldi. Ama madene inemedi. Zaten kadınların madene inmesi de yasak” dedi. Kılıçdaroğlu çifti geceyi Ege Linyitleri İşletmesi’nin (ELİ) sosyal tesislerinde geçirdi, dün sabah da kalabalık bir partili grubuyla kahvaltı yaptı. ELİ Müessese Müdürü Hakkı Duran, CHP Genel Başkanı’na madenci heykelciği hediye etti. Kılıçdaroğlu, Soma’dan İzmir’e, oradan da havayoluyla Ankara’ya döndü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı