Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu’ndan “çekilme” yorumu

  Cengizhan ÇATAL/ANKARA
  09 Eylül 2013 - 20:48Son Güncelleme : 09 Eylül 2013 - 21:51

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütünün, “çekilmeyi durdurma” açıklamasına ilişkin, “Güvensizlik üzerine süreç oluşturamazsınız. Geldiğimiz noktada iki tarafın da birbirine güvenmediği bir tablo ortaya çıktı. Tabi bunun hesabının Sayın Başbakan tarafından halka verilmesi gerekiyor” dedi.

  CHP’nin 90. kuruluş yıl dönümü resepsiyonunda, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

  PAZARLIĞI YAPAN O

  “Doğrusunu isterseniz süreç topluma büyük umutlar vermişti. Sayın Başbakan, bu konuda kararlılıkla yol alacağını ifade ediyordu. Bir sürecin başarıya ulaşmasının yolu, karşılıklı güvene bağlıdır. Bundan sonra izlenecek yol, onu Sayın Başbakana soracaksanız. Çünkü pazarlığı yapan o, masada oturan o, sözleri veren o, gereğini yapması gereken o. ‘Niye yapmadın’ diye herhalde herkesin soru sorması gerekiyor.

  DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ

  Bunların tamamı bir kitapçıkta toplandı. Dolayısıyla bizim demokratikleşme paketimize uygun tasarılar gelirse elbette destek veririz. Ama benimsemediğimiz düzenlemeler gelirse niçin karşı çıktığımızı çıkar kamuoyuna anlatırız.”

  EN GENÇ VE EN YAŞLIYLA 90. YIL:

  CHP’nin 90. kuruluş yıldönümü, parti genel merkezinde düzenlenen resepsiyonla kutlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin en yaşlı üyesi 105 yaşındaki Gülizar Karafakıoğlu ile en genç üyesi 18 yaşındaki Melis Kaderoğlu’nu yanına alarak kutladı ve plaket verdi. Kılıçdaroğlu, “Ne kadar şanslıyız ki bu iki partilimiz de kadın” dedi. Kılıçdaroğlu resepsiyon öncesinde ise, “CHP’nin olmadığı Türkiye cehennemin öbür adıdır. CHP’li olma herkesin pes ettiği zaman bile direnmek demektir. CHP’li olmak Mustafa Kemal Atatürk olmak demektir” diye konuştu. Törene cezaevinden kutlama mesajı gönderen CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, “Yaşımız oldu 90, iktidarımız noksan” ifadelerini kullandı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı