Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu: Kafam netleşti

  ANKA
  15.05.2010 - 11:32 | Son Güncelleme:

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ile dün yaptığı görüşmenin ardından, “Sayın Baykal ilk gün söylediği sözlerin arkasında olduğunu söyledi. Ben de ilk noktadayım. Görüşmeden sonra kafamda bazı noktalar netleşti” dedi.

  GÖRÜŞMENİN PERDE ARKASI AYDINLANDI

  Genel başkanlık yarışında adı en kuvvetli adaylar arasında geçen Kılıçdaroğlu, Baykal ile dün uzun bir görüşme yaptı. Baykal’ı evinde ziyaret eden Kılıçdaroğlu, daha sonra TBMM’ye geldi. Kılıçdaroğlu, TBMM’de gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı. İlk sözü Baykal’ın açtığını belirten Kılıçdaroğlu, “Güzel bir sohbet oldu. Sayın Baykal düşüncemi sordu. ‘Tabloyu nasıl görüyorsun?’ diye sordu” dedi.

  BAYKAL’IN ŞARTI

  Kılıçdaroğlu, Baykal’ın istifa ettiği gün söylediği sözlerin arkasında olduğunu ve “İlk söylediğim yerdeyim” dediğini ifade etti. Baykal’ın kurultaya katılmayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Baykal’ın mesajlarını söyle anlattı:

  “Sayın Baykal, ‘İlk söylediğim sözlerin arkasındayım. Değişim istiyorum ama bu uzlaşma içinde olmalı. Parti içinde birlik ve uzlaşma gerçekleşmeli. Partinin düşüncelerinde sapma olmamalı. Uzlaşma içinde aday gösterilmeli. Ben de bu konuda düşüncelerini almak için arkadaşları çağırdım, onlarla görüştüm. İlk söylediğim noktadayım. Partide bir değişim istiyorum. Ama bu değişim uzlaşma içinde olmalıdır. Partinin ayrışmaması ve bölünmemesi lazım. Bu kadar emek harcanan bir parti.Partinin geleneği, kültürü, tarihsel misyonu var’ dedi.”

  Kılıçdaroğlu, Baykal’ın parti içinde bir aday konusunda uzlaşma sağlanması halinde o adaya kendisinin de destek vereceğini söyledi.

  KILIÇDAROĞLU'NUN ŞARTI

  “Sizin adaylığınız konuşuldu mu?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Ben de ilk noktadayım” dedi. “Daha önce aday olmadığınızı söylemiştiniz, yine aynı noktada mısınız?” sorusuna da Kılıçdaroğlu, “İlk söylediğim noktadayım” dedi. Kılıçdaroğlu, ardından, “Dolayısıyla ortaya çıkacağım, aday olacağım diye bir şey yok. Partinin kurulları, gelenekleri, yönetim organları var. Karar verilir, bizler partiliyiz, bizler de bu kararlara uyarız” diyerek kendi adı üzerinde uzlaşma olması halinde aday olabileceği sinyalini verdi.

  YANIT VERMEDİĞİ SORU

  Kılıçdaroğlu, "Baykal'a partinin başına geri dönün diye çağrıda bulundunuz mu sorusuna" ise yanıt vermedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı