Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu: İsteyen herkes adaylık için başvurabilir

  A.A
  25.01.2011 - 21:37 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel seçimler için partisinden “isteyen herkesin aday adaylığı için başvurabileceğini belirterek, “Yasal engel yok ama partinin bu yönde alınmış bir kararı da yok” dedi.

  Kılıçdaroğlu, Göksu Restoran'da düzenlenen yemekli toplantıda, partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi.Yemeğe gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin “Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un milletvekili aday adaylığı konusundaki açıklamalarını” hatırlatarak “CHP'de milletvekilliği adaylığı konusunda bundan sonra ne olacak?” sorusunu yöneltmesi üzerine, “Arkadaşlar isteyen herkes aday adaylığı için başvurabilir. Yani bir yasal engel mi var? Yasal engel yok. Ama partinin bu yönde alınmış bir kararı da yok. Sayın Süheyl Batum, yaptığı açıklamada böyle bir temenniyi dile getirmiş o kadar” diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu, “Parti içinde ayrı görüşte olanlar var mı?” sorusunu yanıtlarken “Olabilir de, olmayabilir de. Partimiz 3 kişiden, 5 kişiden oluşan bir parti değil, 100 binlerce kişi var bu partide” dedi.Başka bir gazetecinin “Amerika'ya ziyaret gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği” yönündeki sorusu üzerine ise Kılıçdaroğlu, “Şu anda gündemde yok” yanıtını verdi.

  Bugünkü yemekli toplantı hakkındaki görüşleri de sorulan Kılıçdaroğlu “Güzel bir yemek yiyeceğiz beraber” dedi.Bu arada, yemekli toplantıya, CHP MYK üyeleri ve milletvekillerinin katılacağı, her masaya bir MYK üyesinin oturacağı öğrenildi.Yemeğin parti içerisinde dayanışma ve birliği artırmayı hedeflediği, ayrıca MYK üyeleri ile milletvekillerinin ilişkilerinin iyileştirilmesine katkı sağlamasının amaçlandığı kaydedildi.Öte yandan, yemeğe eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav da katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı