Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu işbirliği iddiasında ısrarlı

  Hürriyet Haber
  27.01.2011 - 15:04 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti ile Hizbullah arasında seçim işbirliği iddiasını tekrarlayarak “Başbakan acaba Hizbullah’a neden terör örgütü demiyor. Yaptıkları işbirliği bozulacak diye mi acaba” dedi.

  Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

  Başbakan acaba Hizbullah’a neden terör örgütü demiyor. Yaptıkları işbirliği bozulacak diye mi acaba. Milletvekilleri de bunu itiraf ettiler. Başbakan MİT’ten bilgi istesin. MİT bilgi vermez diyorsa bölgeye gidip bir kahveye otursun oradakileri dinlesin. Bölgede herkes bunu biliyor.

  Balbay ve Özkan’ın adaylığı

  Parti Meclisi’nin iradesi ayrıdır. Eğer PM’de bir karar alınırsa biz de saygı duyarız. Biz de herkesin düşüncesini özgürce dile getirdiği bir sistem var.

  Ortada hiçbir şey yok olmayan bir şey hakkında ne görüş bildireyim.

  CHP'li milletvekillerinin direniş çağrısı

  Arkadaşlar böyle bir çağrı yaptıklarına göre yaşananların topluma getirdiği maliyeti halka anlatmak istiyorlar. bir yerde yargı olmazsa çok ciddi sorunlar çıkar. Yargı siyasallaşırsa hakkımızı nerede arayacağız. Sokakta arayacağız.

  Onların eli hep birilerinin cebinde. Onların eli vatandaşın cebinde. Neden birilerinin eli cebinde diye örnek veriyor, çünkü akılları hep yolsuzluğa çalışıyor

  Başbakanın ‘Aksırma-Tıksırma’ açıklaması

  Bu yanıt verilecek bir şey değil.

  Gül’ün Dink cinayeti hakkında sözleri

  AKP iktidarının yargıya delil sunma değil delilleri örtme görevi yaptığını görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı gecikerek olsa da bu konuya parmak basması iyi bir şey. DDK’yı devreye soktuğunda göreceğiz.

  Büyükerşen'in istifası

  Kılıçdaroğlu, DSP'den istifa eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in, partilerine katılırsa bundan büyük mutluluk duyacaklarını bildirdi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı