Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu: Herkes karara saygı duysun

  Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA)
  12 Aralık 2009 - 12:43Son Güncelleme : 12 Aralık 2009 - 12:44

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, DTP'nin kapatılmasıyla ilgili olarak, “Bu yargı kararına herkesin saygı duyması gerekiyor” dedi.

  Kılıçdaroğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği ‘Güvenlik Sisteminde Sosyal Yardımlar, Yoksulluğun Çözümünde Sosyal Belediyeciliğin Önemi’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere uçakla Antalya'ya geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Havalimanı'nda gazetecilerin Anayasa Mahkemesi'nin DTP'nin kapatılması kararıyla ilgili sorularını cevapladı.

  Kılıçdaroğlu, “Hiçbir siyasi partinin kapatılmasını istemeyiz. Her siyasal parti halktan destek alıyor. Bu partilerin de anayasaya ve hukukun üstünlüğüne inanmaları gerekiyor. Anayasal çerçevede çalışmaları gerekiyor” diye konuştu.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin kararının demokratik açılım sürecini nasıl etkileyeceğine ilişkin bir soruya, “Sayın Başbakan'a soracaksınız. Açılımın ne olduğunu Başbakan biliyor, biz bilmiyoruz. Bu sürecin nasıl etkileneceğine sayın Başbakan'ın yanıt vermesi gerekiyor” diye cevap verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı