Kılıçdaroğlu: Duvarı bile ‘tesis’ niyetine açmış

Bünyamin YIL - Tahsin ÜLKER/ADANA
13.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da düzenlenen “İşsizlik Kader Değildir” mitinginde, iktidara gelmeleri halinde işsizlik sorununu nasıl çözeceklerini anlatırken, “Yandaşlara kaynak var da halka niye yok” diye sordu.

Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen mitingde Başbakan Tayyip Erdoğan’a seslenerek “Sen Türkiye büyüyor diyorsun, peki nedir bu işsizlik” diye soran Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları dile getirdi:
Başbakan bilir mi
İşsizliğin bu kadar patladığı bir ülkede ben sana nasıl AK Parti diyeceğim? Bizim gündemimizde işsizlik var, halk var. ’İşsizlik kader değildir’ diyoruz. Biz yola çıktık. Bir mücadeleyi başlattık. Adana, işsizlikte kapanan fabrikalarıyla ilk sırada. Başbakan’a sesleniyorum; Şu kapanan fabrikaları bir görsün. Evine ekmek götüremeyen birisinin yaşadığını Başbakan bilir mi? Eğer bir evde, bir genç işsizse o evde huzur yoktur. Hükümet bunu düşünüyor mu? Düşünmüyorsa, bir görev düşüyor bize.
‘Kaynak nerede’ diyorlar. Namusluysan, hortumcuya yüz vermiyorsan bu ülkenin kaynağı var, yeter. Yandaşlara kaynak var da halka niye yok? AKP ile CHP arasındaki fark, biz herkesin sorununu çözmeye talibiz, AKP ranta talip. Üniversiteyi, liseyi bitirene iş bulamıyorsun, Başbakan’ın görevi nedir, 8 yıldır iktidardasın. Sanayicinin, yatırımcının önünü açmaktır
Televizyon izlerken, Başbakan’ın Mardin’de 178 tesisi hizmete açtığını söylediğini gördüm. Mardin’de herhalde işsizlik bitti, Mardin göç alacak dedim. Binlerce adam çalışacak. Liste geldi. Badanası yenilenen okul, lojmanın çatısı yeniden yapılmış, Başbakan tesis açmış. Millet ile dalga geçen bir Başbakan olur mu? Ardahan’da da gitmiş tesis açmış. Ardahan Milletvekili’ne ’tesislerin listesini getir’ dedim. Vali listeyi vermiyor, korkuyor gerçek ortaya çıkar diye. Araştırdık, bir yere duvar yapılmış o duvarı bile tesis diye açmış.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı