Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ile görüştü

  AA - CİHAN
  03 Temmuz 2015 - 10:27Son Güncelleme : 03 Temmuz 2015 - 13:12

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ile görüştü. Baykal'ın TBMM Başkanlığı adaylığı için partisinin gösterdiği desteğe teşekkür ettiği öğrenildi. Baykal, "MHP'den bir ismin size geldiği, partinin serbest bırakıldığı, size destek verecek isimlerle ilgili iddialar vardı. Böyle bir görüşme gerçekleşti mi?" sorusuna, "Sabah sporunu ihmal ettiğiniz izlenimini aldım" şeklinde cevap verdi.

  Görüşmeyi Deniz Baykal'ın talep ettiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun Mecli'steki makamında gerçekleşen görüşme yarım saat sürdü.

  Baykal'ın CHP liderine kendisine Meclis Başkanlığı adaylığında verdiği destek nedeniyle teşekkür ettiği belirtildi.

  Görüşmenin ardından, Kemal Kılıçdaroğlu ve Deniz Baykal, CHP'nin basına kapalı grup toplantısına geçti.

  Kılıçdaroğlu basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmadı. CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ise “Arkadaşlara ve genel başkana teşekkür ettim.” dedi.

  Bir gazetecinin, “Görüşme talebi kimden geldi?" sorusuna, Baykal, “Evet. Ben teşekkür etmek istedim” cevabını verdi.

  Grup toplantısında, Meclis Başkanlığı seçiminde MHP'nin tavrına ilişkin bir değerlendirme yapıp yapmadığının sorulması üzerine de Deniz Baykal, "Çok doğal olarak tabii" dedi.

  Baykal, "Siz nasıl buldunuz, nihayetinde size destek verilmesi bekleniyordu, ne diyorsunuz" sorusuna ise yanıt vermedi.

  Deniz Baykal, "MHP'den bir ismin size geldiği, partinin serbest bırakıldığı, size destek verecek isimlerle ilgili iddialar vardı. Böyle bir görüşme gerçekleşti mi?" sorusuna, "Sabah sporunu ihmal ettiğiniz izlenimini aldım" şeklinde cevap verdi.  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı