Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu değişik denemeler yapıyor

  DHA
  10.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya Milletvekili Deniz Baykal, yeniden CHP’nin başına dönmeyi düşünmediğini söyledi.

  Adana’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, “Kurultay delegeleriyle özel bir görüşme yapmadım, partili arkadaşlarımla buluştum” dedi. Baykal şunları söyledi: “Ülke olarak gerçekten zor bir dönem yaşıyoruz. Demokratik rejimin olanakları çok ciddi ölçüde daraltılmıştır. Bu durum bir muhalefet partisinin çalışmalarını da ister istemez etkilemektedir. Kılıçdaroğlu’nun, çok çalıştığı, partiyi ayağa kaldırmak için arayışlar içine girdiği, değişik denemeler yaptığı çok açık bir gerçektir. Önemli olan bu çalışmaların olumlu ve iyi sonuçlar vermesidir. (Cumhurbaşkanı’nın görev süresiyle ilgili) Anayasanın cumhurbaşkanlığı süresiyle ilgili hükmü 5 yıldır. Türkiye gibi çok ciddi hukuk, devlet geleneği olan bir ülkede böylesine cambazlıkların yapılmasını anlamak mümkün değil. Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin hiçbir düşüncem ve niyetim olmamıştır.
  Başbuğ Yüce Divan’a
  İlker Başbuğ’un tutuklanması, üzüntü verici. Anayasaya göre yargılamanın Yüce Divan’da yapılması gerekir, bu tartışma götürmez.
  Genel Başkanlığa dönmeyi düşünmüyoruz. Partimin, benim genel başkanlığa dönmemle ilgili arayış içine girmeyeceğini umut ediyorum.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı