Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu: "Buraya ezberi bozmaya geldim"

  Özgür ALTUNCU - Yaşar KAÇMAZ / İSTANBUL, (DHA)
  17 Eylül 2012 - 13:08Son Güncelleme : 17 Eylül 2012 - 17:44

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski başbakanlardan Adnan Menderes’in anıt mezarında saygı duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, "Ben buraya bir ezberi bozmaya geldim" dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu, "Tarih bize ders verdi. Ders almaktan ,öğrenmekten hiçbir zaman gocunmadım. Bu ülkede kin ve nefreti eken hiçbir siyasi anlayış başarılı olamamıştır" diye konuştu.

  /images/100/0x0/55eae9d0f018fbb8f89eb5f3"Ezber bozmaya geldim" diyen Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun mezarlarına ayrı ayrı çiçek bıraktı. Geçmişte yapılan hatalardan politikaların ders çıkarması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Geçmişte yapılan tüm siyasi idamların cinayet olduğunu kabul etmemiz lazım" dedi. Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin’le birlikte anıt mezara gelen Kılıçdaroğlu, "Tükiye’nin yeni birikime ihtiyacı var. Onlar bu ülke için çalıştılar. İdamların acısını bu ülke üzerinden atmış değil. Biz bir toplumsal uzlaşma içinde bu ülkeye huzuru getirmek için çaba vermeye hazırırz. Kişisel hiçbir hesabın içinde değiliz. Siyaset kin üzerine kurulmaz. Siyasette görüş farklılıkları olur. Bu toplumun zenginliğini gösterir" diye konuştu.

  KILIÇDAROĞLU, MENDERES'İN MEZARINDA / Foto Galeri

  Bir gazetecinin 'Biz ezberi bozmak için mi buraya geldiniz’ sorusuna atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, "Evet ben buraya bir ezberi bozmaya geldim. CHP Genel Başkanı olarak elimizde çiçekle buraya geldik. Tarih bize ders verdi. Bu ülkenin dostluğa ve barışa ihtiyacı var. Kin ve nefreti eken hiçbir siyasi anlayış başarılı olmadı. Hep barış, hep barış" diye konuştu.

  UYSAL: "CHP'NİN BU CİNAYETİ KINADIĞININ GÖSTERGESİDİR"

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı