ANKARA HABERLERİ

Kılıçdaroğlu: Bu 'Adalet yürüyüşü' bir parti yürüyüşü değil adaleti savunan her görüşten insan destek veriyor

DHA
15.06.2017 - 23:35Son Güncelleme :
DHA

Hakime TORUN - Tahsin GÜNER / ANKARA (DHA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşünü" nün ilk mola gününde yaptığı açıklamada, "Güzel bir yürüyüş oldu bugün. Bir iki provokatif eylem oldu. Emniyet güçlerine teşekkür etmek durumundayız. Güzel bir yürüyüş olmasını herhangi bir sorun çıkmamasını sağladılar. Hapiste açlık grevinde olanlar, hapiste olan gazeteciler, hapiste olan erler, hapiste olan öğrenciler, hapiste olan akademisyenler tamamı için yürüyoruz. Yürüyüşümüz yankı buldu çünkü toplum adalete hasret. Haksızlığa tahammül edemiyor. Bu Adalet yürüyüşü bir parti yürüyüşü değil. Adaleti savunan her görüşten insan bize destek veriyor.  Adaleti savunan herkese şükran, saygı duyuyoruz" dedi. 


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşü"nün ilk gecesini Ankara Hipodrom alanında geçirecek. 
Burada gazetecilere yaptığı kısa açıklamada Kılıçdaroğlu "Adalet yürüyüşü" nün ilk gününü anlattı. Yürüyüşe ilişkin Kılıçdaroğlu, "Heyecanlı bir grup vardı. Güzel bir yürüyüş oldu bugün. Bir iki provokatif eylem oldu. Emniyet güçlerine teşekkür etmek durumundayız. Güzel bir yürüyüş olmasını herhangi bir sorun çıkmamasını sağladılar. Bu daha birinci etap. Yarın 22 kilometrelik bir yolumuz var. Yarın sabah 8'de devam edeceğiz" diye konuştu. 

"YÜRÜYÜŞÜMÜZ YANKI BULDU ÇÜNKÜ TOPLUM ADALETE HASRET. HAKSIZLIĞA TAHAMMÜL EDEMİYOR" 
Kılıçdaroğlu,  "Yine yürüyeceğiz adalet için. Adaleti sağlamak için. Yurt içinde ve yurt dışında bizim bu yürüyüşümüz yankı buldu. Yankı bulması da doğal çünkü toplum adalete hasret. Haksızlığa tahammül edemiyor. Haksızlıkları bir gazeteci dile getiriyorsa işinden oluyor ve hapise atılıyor. Bir iş adamı dile getiremiyor çünkü kanun hükmünde kararname ile bütün mal varlığına el konulabilir. Akademisyen dile getirdiğinde üniversiteden atılıyor. Bu görev dolayısıyla  bize düşüyor. Bu görevi biz yerine getirmek zorundayız" ifadelerini kullandı. 

"HAPİSTE OLAN GAZETECİLER, ERLER, ÖĞRENCİLER, AKADEMİSYENLER TAMAMI İÇİN YÜRÜYORUZ" 
Kılıçdaroğlu,  "Hem hapiste açlık grevinde olanlar, hapiste olan gazeteciler, hapiste olan erler, hapiste olan öğrenciler, hapiste olan akademisyenler tamamı için yürüyoruz" dedi. 

"ADALET YÜRÜYÜŞÜ BİR PARTİ YÜRÜYÜŞÜ DEĞİL. ADALETİ SAVUNAN HER GÖRÜŞTEN İNSAN DESTEK VERİYOR"
Kılıçdaroğlu,  "Bu Adalet yürüyüşü bir parti yürüyüşü değil. Adaleti savunan her görüşten insan bize destek veriyor.  Adaleti savunan herkese şükran, saygı duyuyoruz. Bu güzelliği inşallah İstanbul'a kadar götüreceğiz" dedi. 

"PARLAMENTODAKİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR ORADAN DA BİZE BİLGİ AKTARIMI VAR" 
Kılıçdaroğlu,  "21 kilometre ciddi bir performans biraz düşürmek lazım. Parlamentodaki çalışmalar devam ediyor oradan da bize bilgi aktarımı var" dedi. 

"HÜKÜMETİ DEFALARCA UYARDIM YANLIŞ DEDİM. BÜTÜN YETKİ SARAYA AİT TALİMATA GÖRE KARAR VERİLİYOR" 
Kılıçdaroğlu,  "Yargılamalar konusunda tarafsızlık yok. Yargıç tarafsız olmalı, hukukun üstünlüğüne göre karar vermeli. Dosya boşsa mahkumiyet kararı veriliyorsa bu doğru değil. Hükümeti defalarca uyardım yanlış dedim. Bütün yetki saraya ait. Oradan gelen talimata göre karar veriliyor" dedi. 


(FOTOĞRAF) 


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kılıçdaroğlu: Bu 'Adalet yürüyüşü' bir parti yürüyüşü değil adaleti savunan her görüşten insan destek veriyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı