Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu başkan yardımcısı oldu

  Hürriyet Haber
  31.08.2012 - 08:06 | Son Güncelleme:

  CHP'nin, 'Oylar Kemal'e' anlamına gelen 'Kemal For Vice Presidency' broşürlü kampanyası işe yaradı. 4 yıl sonra Enternasyonal'in yönetimine dönen CHP'nin lideri Kılıçdaroğlu Cape Town'da Sosyalist Enternasyonal'in Başkan Yardımcısı seçildi.

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Sosyalist Enternasyonal'in 'Yeni Bir Enternasyonal ve Kültürel Dayanışma İçin' konulu 24. Konsey Toplantısı'na katıldı.

  Kılıçdaroğlu'na Umut Oran, Faruk Loğoğlu, Gülsün Bilgehan, Osman Korutürk ve PM üyeleri eşlik etti. Toplantıda, 4 başkan yardımcılığı için seçim yapılırken CHP heyeti, Türkçe karşılığı 'Oylar Kemal'e' anlamına gelen 'Kemal For Vice Presidency' seçim broşürüyle Kılıçdaroğlu için üyelerden oy istedi. Başkan yardımcılığına seçilen Kılıçdaroğlu, delegelere 'Yoldaşlarım' diye seslenerek bir konuşma yaptı. 

  KILIÇDAROĞLU, GÜNEY AFRİKA'DA / Foto Galeri 

  SURİYE DESTEĞİ

  Kılıçdaroğlu, önceki akşam Enternasyonel'in Başkanı Yorgo Papandreu ile bir araya geldi. CHP'nin Suriye için özel çalışma komisyonu kurulması önerisine destek veren Papandreu'nun, 'Enternasyonel Suriye'de bir an önce barışçıl çözümden yana' dediği ifade edildi.

  KILIÇDAROĞLU GÜNEY AFRİKA’DA
   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı