Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu: "30 yıllık çatışmayı bitireceğim"

  A.A
  22 Mayıs 2011 - 13:12Son Güncelleme : 22 Mayıs 2011 - 13:12

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'ye barışı getireceklerini belirterek, “Siyaset kurumu görevini yapmadı. 30 yıldır süren çatışma dönemini bitireceğim. Bedeli ne olursa olsun barışı getireceğiz. Herkes huzur içinde olmalı” dedi.

  Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda, seçim otobüsünün üstünden halka seslenerek, dünyanın en güzel ülkesi Türkiye'de, insanların güzel ancak çatık kaşlı olduğunu belirtti.

  Ülkede işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk sorunun çözülmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, cebini düşünen iktidarın bu sorunları çözmediğini kaydetti. Aile sigortası projesinden bahseden Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında bu sorunların çözüleceğini, bir çocuğun bile yatağa aç girmeyeceğini ifade etti.

  Kılıçdaroğlu, kadınlara seçme ve seçilme hakkını getiren partinin CHP olduğunu, CHP'li kadın milletvekillerinin Meclis'te ülkenin sorunlarını dile getireceklerini bildirdi.

  CHP'nin ikinci bir devrime imza atacağını, aileleri güvence altına alacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, miting alanındakilerin sloganları üzerine, “(Vur vur inlesin, AKP dinlesin) diyorsunuz. AKP'ye dinleteceğim hiç merak etmeyin. Onun gövdesini bütün Türkiye'de ben silkeliyorum, dallarını da siz silkeleyin. Dallarını silkeleyin ama aşağıya meyve düşebilir diye beklemeyin, dikkatli olun her an Recep düşebilir” diye konuştu.

  “YGS'de şifre” iddialarına da değinen Kılıçdaroğlu, 1 milyon 700 bin öğrencinin geleceğiyle oynandığını, çocuklarının geleceğiyle oynanan ailelerin 12 Haziran'da AK Parti'ye “dersini vermesi gerektiğini” kaydetti.

  Askerlik süresini kısaltacaklarını anlatan Kılıçdaroğlu, “(Kim ülkeyi savunacak) dediler. Hiç meraklanmasınlar, ihtiyaç duyulduğunda 9 ay değil 9 yıl askerlik yaparız” dedi.

  Yasakların olmadığı, internetin kısıtlanmadığı bir ülke istediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Barışın, huzurun olduğu bir ülkeyi getireceğiz. Herkes huzur içinde olmalı. Bu ülkeye barışı getireceğiz. Siyaset kurumu görevini yapmadı. 30 yıldır süren çatışma dönemini bitireceğim. Bedeli ne olursa olsun barışı getireceğiz. Herkes huzur içinde olmalı” diye konuştu.

  Öte yandan, Kılıçdaroğlu Esenyurt'ta bir kahveyi ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı