« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kiju: Ölüm turnuvası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en vahşi spor turnuvası Bangkok'ta düzenleniyor. Her şeyin serbest olduğu bu ‘‘ölüm turnuvası’’nda dünyanın en iyisi olduğunu iddia eden dövüşçüler, kıyasıya mücadele ediyorlar.

İnsanın içindeki vahşet, sonunda ‘‘spor’’ oldu. Her yıl Bangkok'ta bir araya gelen dövüşçüler, bilimkurgu filmlerinde ve video oyunlarındaki gibi, ölümüne dövüşüyorlar. Birçok ülkede yasak olan ve her şeyin serbest olduğu bu turnuvanın adı Kiju....

Kiju salona girer girmez insanı bir korku kaplıyor. Çünkü her yer kan kokuyor. Burnu, ömuzu, kolu, bacağı kırık dövüşçülerin inlemeleri, salonun en ucra köşelerinden bile duyuluyor ve insana ürperti veriyor. Kijuyu seyretmek oldukça pahalı. Karaborsada biletleri 100 bin dolara kadar çıkan bu ölüm turnuvasında, karate, kungfu, Tayland boksu, güreş gibi sporların hepsinin karmaşası söz konusu. Ayrıca, tüm spor ilkelerine aykırı olan ısırma bile serbest. Kijunun tek bir kuralı var: İki parmakla göz çıkarmak ve silah kullanmak. Dövüşçülerden birinin pes etmesi ya da bilincini yitirmesi durumunda ölüm oyunu bitiyor.

BİR KARŞILAŞMA

Büyük bir spor salonunda, yüksek bir ringte yapılan dövüşler sırasında olağanüstü güzel kızlar, salonda şov yapıyorlar. Kemik kırma ve boğma konusunda bu ölüm sporunun en iyilerinden olan 2 metrelik ve 145 kiloluk ‘‘Bone Buster’’ lakaplı sporcu (!) bir yırtıcı hayvan gibi kafes içinde salona getirildiğinde yer yerinden oynuyor. Salonun öbür tarafından ise Tayland'ın ‘‘Demir’’ lakaplı en iyi kickboxer'ı, 17 korumasıyla birlikte salona giriyor ve heyecan doruğa çıkıyor. Demir, yükseğe sıçrayarak vurulan öldürücü tekmeleriyle ünlü... Antremanlarını her gün kurşun geçirmez büyük cam plakaları kırarak yapıyor.

Gongun vuruşuyla Bone Buster, panter çevikliğiyle rakibinin üstüne atlıyor. Bu saniyelik dalgınlık, Demir'e pahalıya mal oluyor. Çünkü Bone Buster, hemen ardından Demir'i ensesinden yakalayarak boğmaya çalışıyor. Herkesin nefeslerini tuttuğu ve bayılmasına birkaç saniye kala Demir, yerinden fırlıyor ve tüm gücüyle Bone Buster'ın hayalarına dizini geçiriveriyor. Salon, hem Bone Buster'ın haykırışı, hem de izleyicilerin çığlıklarıyla inliyor. Bone Buster'ın kolları iki yanına düşüyor ve kesilmiş ağaç gövdesi gibi devriliveriyor...

Bu cehennemde korkunç paralar dönüyor. Müptelaları, kazanacağına kesin gözüyle baktıkları dövüşçülerin bahislerine 10 bin dolar parayı gözlerini kırpmadan yatırıyorlar.

Dövüşçüler, turnuva sonunda 250 bin dolar ve daha fazlası para ödülleri kazanıyorlar.Bunları da Beğenebilirsiniz