« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kiğılı, Tahkim'i dinlemiyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tahkim Kurulu'nun kararını uygulamayan Futbol Federasyonu, yasaları çiğniyor ve büyük bir suç işliyor. İstanbul dışında bulunan taraftarlar kahroluyor.

Hiçe sayıyor

Futbol Federasyonu Başkanı Abdullah Kiğılı, ‘‘Tahkim Kurulu ne karar verirse aynen uygulanacaktır’’ demesine karşın, Fenerbahçe'nin İstanbul'da pazar günü Kocaelispor'la yapacağı maçın yayın belgesini BİMAŞ kanallarına vermemekle büyük bir suç işliyor.

Yasalara karşı

Kiğılı ve federasyon üyeleri, İstanbul Ticaret Mahkemesi'nin Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın lig maçları üzerindeki tedbir kararlarına rağmen Fenerbahçe'nin Bursa'da Bursaspor'la yaptığı maçta yayın belgesini CINE 5'e vererek, resmen yasalara da karşı gelmiştir.

Hak ihlali

Bu federasyonun üyelerce göreve getirilmesinin tek nedeni kargaşayı önlemek, sorunlara dürüstçe ve adil bir çözüm getirmesiydi. Tüm bu beklentilere rağmen Fenerbahçe ile BİMAŞ'ın yaptığı anlaşmanın Tahkim Kurulu'nca onaylanmasının üzerinden 1 aya yakın süre geçmesine rağmen bunu yürürlüğe sokmaması açık bir hak ihlali niteliği taşımaktadır.

Kahroluyorlar

Kiğılı'nın bu ürkek tutumu özellikle İstanbul dışında bulunan milyonlarca taraftarı kahretmektedir. Yasaların açık hükümleri karşısında Kiğılı'nın ürküntüsünü anlamak mümkün değildir. Şimdi Federasyon Başkanı'ndan beklenen, ürküntüleri, varsa tehditleri elinin tersiyle itip ve masaya yumruğunu vurup, Tahkim Kurulu'nun kararlarını uygulamasıdır.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler