« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kiev'e karşı oynamak kolay değil

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nda yarın Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ın antrenörü Carlos Carvalhal, Türk halkına başsağlığı mesajı gönderdi.

SONAT KEREM - KİEV / DHA
SON GÜNCELLEME

Maçın oynanacağı Valeriy Lobanovskiy Stadı'nda düzenlen basın toplantısında konuşan teknik adam, "Kendi adım ve takımım adına bugün

hayatını kaybeden askerlerin ailelerine ve Türk halkına buradan başsağlığı mesajımızı göndermek istiyorum" dedi.

Yarınki maçla ilgili olarak ise Carvalhal, şunları söyledi; "Tabii ki Dinoma Kiev çok kuvvetli, çok iyi oyunculara sahip bir takım. Onlara karşı oynaması kolay değil. Bu, gruptaki sonucu tam olarak etkilemeyecek olsa da önemli bir maç. Bizim hedefimiz UEFA Avrupa Ligi'nde iyi ve güzel maçlar çıkarmaya devam etmek. Yarınki maçta da iyi futbolla 3 puanı çıkarmak istiyoruz."

Bir basın mensubunun, takımın yarınki maça hazır olup olmadığını sorması üzerine Carvalhal, "UEFA Avrupa Ligi ile bizim ligimiz farklı, maçlar da farklı. Dinoma Kiev takımına büyük saygımız var. Yarın rakibe daha iyi cevap vermek için sahada olacağız. Kiev'in bizi şaşırtacağını düşünmüyoruz çünkü sahada neler yaptığını biliyoruz. Takımımdaki hiç bir futbolcuyu ayırmıyorum. Futbolcuları ülkesi ya da dinine göre değerlendirmiyorum. Değerlendirmemi yarınki Kiev maçı üzerinden yapıyorum. Buraya gelen 18 futbolcunun hepsi oynamaya hazır, hepsini sahada görebilirsiniz" yorumunu yaptı.

UEFA ile Türk Ligi'nin farkının sorulması üzerine ise Siyah-beyazlı çalıştırıcı Carvalhal, "Futbolcularımı 'bu Avrupa maçı' ya da 'bu lig maçı' şeklinde ayırım içine sokmuyorum" diye konuştu.

Basın toplantısına katılan futbolculardan Egemen Korkmaz ise, "Ligde her ne kadar iyi sonuçlar alamazsak da, UEFA Avrupa Ligi maçlarında futbol adına olumlu şeyler yaptık. Yarınki karşılaşmada da umarım kazanan taraf biz oluruz. Yarınki maçın ve ardından İstanbul'da oynanan maçın gruptan çıkma adına belirleyici olacağını düşünüyorum" dedi.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Bu arada Siyah-beyazlı takım, maçın oynanacağı Valeriy Lobanovskiy Stadı'nda son çalışmasını gerçekleştirdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz