ANKARA HABERLERİ

Kiev ve Prag’a uçuşlar başlıyor

Hürriyet Haber
24.02.2016 - 15:15Son Güncelleme :

Ukrayna Uluslararası Havayolları (UIA) yetkilileri, Ankara ile Kiev arasında doğrudan uçuşları başlatmak üzere Başkent’i ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi ve TAV yetkilileri ile koordine edilen programda, Esenboğa-Kiev uçuşlarının Kasım 2016'da başlatılacağı ve 2017 yılında da sıklığının artırılacağı belirtildi. Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi'nin girişimleriyle Prag-Esenboğa uçuşlarının başlatılması çalışmasında da olumlu sonuçlara ulaşıldığı kaydedildi. Prag uçuşlarının yakında başlaması bekleniyor. Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Başkent’in yatırım ortamının iyileştirilmesi ve kentin sosyo-ekonomik olarak güçlenmesi için sürdürülebilir ve katma değer getiren dış bağlantıları artırmaya ve mevcut olanları güçlendirmeye devam edeceklerini belirtti. Şayık, yakın zamanda da benzer doğrudan uçuş faaliyetlerinin Arap coğrafyasına yönelik devam ettirileceğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kiev ve Prag’a uçuşlar başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kiev ve Prag’a uçuşlar başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı